يكشنبه، 10 مهر 1401 - 6:54

حضور روحانی در انتخابات قطعی است

شماره: 2767
Aa Aa

انتشار خبر انتصاب محمد شریعتمداری به‌عنوان رییس ستاد انتخاباتی روحانی به شایعات عدم کاندیداتوری روحانی پایان داد. 

احتمال رد صلاحیت روحانی وجود ندارد؛
حضور روحانی در انتخابات قطعی است

درحالی که قرار است به‌زودی محمد شریعتمداری ریاست ستاد انتخابات حسن روحانی را برعهده بگیرد، می‌توان با قاطعیت گفت جنگ روانی چندماه گذشته علیه دولت اگرچه بی‌اساس بوده اما پایانی نخواهد داشت.

درست ۱۰۰ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، انتشار خبر انتصاب محمد شریعتمداری به‌عنوان رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به شایعاتی که طی ماه‌های اخیر درباره عدم کاندیداتوری روحانی مطرح می‌شد، پایان داد.

پیش از این نیز خبرهایی درباره اعلام کاندیداتوری رییس‌جمهور در جلسه هفته گذشته هیات دولت منتشر شده بود که بر اساس این اخبار ادعا شده، روحانی در پایان جلسه هیات دولت روز چهارشنبه هفته گذشته، هنگامی که با پرسش برخی اعضای کابینه درخصوص حضور یا عدم‌حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری روبرو می‌شود، پاسخ مثبت می‌دهد. این درحالی است که شنیده‌ها از ملاقات رییس‌جمهور با مقام معظم رهبری در مدت اخیر حکایت دارند.

همزمان محمدرضا تابش نایب رییس فراکسیون امید نیز با اشاره به این‌که هدف مخالفان از راه‌اندازی جنگ‌روانی علیه دولت، منصرف کردن روحانی از حضور او در عرصه انتخابات و اعلام کاندیداتوری بوده، به تلاش‌هایی که در راستای ردصلاحیت رییس‌جمهور صورت گرفته اشاره کرد و با تاکید بر این‌که ردصلاحیت رییس‌جمهور مستقر در آستانه برگزاری انتخابات دوره دوم بی‌سابقه است، تصریح کرد: احتمال ردصلاحیت روحانی با هدایت مقامات عالی‌رتبه نظام مرتفع شد.

حال درشرایطی که گفته می شود قرار است به‌زودی محمد شریعتمداری با استعفا از معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری، ریاست ستاد انتخاباتی روحانی را برعهده بگیرد و همچنین محمدعلی نجفی نیز قرار است ریاست اتاق فکر این ستاد را برعهده بگیرد، به نظر می‌رسد می‌توان با قاطعیت گفت جنگ روانی چندماه گذشته علیه دولت اگرچه بی‌اساس بوده اما پایانی نخواهد داشت و درعین حال، می‌توان از حضور قطعی روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری اردیبهشت‌ماه سال آینده نیز سخن گفت.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان