حسن روحانی: ملت آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیست | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 1 تير 1403 - 18:14

حسن روحانی: ملت آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیست

شماره: 3362
Aa Aa

نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌ها حکم فرما شود| کسانی که برای فیلتر شبکه‌های مجازی فشار می‌آوردند امروز در استفاده از آن پیشتاز شدند.

در جمع مردم کرمان؛
حسن روحانی: ملت آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیست

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهور گفت: ما باید راه‌مان را ادامه بدهیم راه ما راه آزادی است. نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌های ما حکم فرما شود.
به گزارش اسپادانا خبر، حسن روحانی پیش از ظهر امروز در سالن تلاش کرمان گفت: بر مردم، آقایان و بانوان عزیز کرمان و مردم شهرستان‌های این استان به ویژه کرمان و سیرجان سلام می‌کنم که سفر به دیار آنه جزو برنامه‌های من بود ولی به زمان دیگری موکول شد.
او ادامه داد: در روزهای بسیار مهم و مقدسی قرار داریم و برای رسیدن به آرمان‌مان باید همه توان‌مان را بکار ببریم.
در این ایام جای مرحوم آیت‌الله هاشمی خالی است
رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به اعیاد شعبانیه و تبریک آن به مردم کرمان اظهار داشت: هرچه داریم از سالار شهیدان امام حسین (ع) داریم. انقلاب و پیشرفت ما به دلیل عشق ما به خاندان اهل بیت است. واقعا در این ایام جای مرحوم آیت‌الله هاشمی خالی است. ای کاش می‌شد از فیض آن سیاستمدار پخته و صابر و آن مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام راحل و برای حراست از انقلاب به عنوان یار دیرین در کنار رهبر انقلاب بود، بیشتر استفاده کنیم.
مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد
روحانی با بیان اینکه امروز ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم، تصریح کرد: ما مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد. ما در مسیری که در سال ۹۲ باهم آن را عهد کردیم و تا امروز درآن مسیر حرکت کردیم, امروز هم باید راه را ادامه بدهیم.
ملت ما آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیستند
او با بیان اینکه از روز اول تصمیم گرفتیم با صداقت و راستگویی و شفافیت باهم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: اگر روزی در این کشور دروغ جای خود را پیدا کند پیشرفت از این کشور رخت می‌بندد. ما سال‌ها حرف‌های دروغ را شنیدیم و دیدیم کشور در مسیر پرتگاه قرار گرفت. امروز ملت ما آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیستند. امروز ملت ما پس از این همه مقاومت و ایستادگی نشان داده است شعار دادن و وعده بی‌پایه دادن و آمار و ارقام برای آینده ساختن  نمی‌تواند گوش شنوایی در میان مردم بزرگوار و فهیم مردم ایران داشته باشد.
نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌های ما حکم فرما شود
این نامزد انتخابات ادامه داد: ما باید راه‌مان را ادامه بدهیم راه ما راه آزادی است. نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌های ما حکم فرما شود.
کسانی که برای فیلتر شبکه‌های مجازی فشار می‌آوردند امروز در استفاده از آن پیشتاز شدند
روحانی با بیان اینکه اگر حمایت شما نبود در این مدت توفیقی را به دست نمی‌آوردیم، ابراز داشت: در طول سه سال و نیم گذشته بارها و بارها در جلسات تصمیم‌گیری خصوصی و عمومی رو در روی ما قرار گرفتند تا مردم از شبکه مجازی استفاده نکنند. هر روز به ما فشار آوردند تا همه شبکه‌های اجتماعی را فیلتر کنند. اکنون که موقع انتخابات شده است همان افراد پیشتاز در استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر این شبکه‌ها چیز بدی است، این مساله برای شما هم باید بد باشد. اگر این شبکه ابزار خوبی برای شماست چرا ابراز خوبی برای مردم ما نباشد.
او اضافه کرد: ما راه‌مان را باهم شروع کردیم و با هم ادامه می‌دهیم و باهم این راه را به مقصد نهایی خواهیم رساند.
عده‌ای می‌خواهند ما متوقف شویم ولی ما متوقف نمی‌شویم
رییس دولت یازدهم با بیان اینکه عرض سلام من به همه مردم قهرمان کرمان است، عنوان کرد: سلام من بر بم است که آن همه رنج و درد کشید. همه شهرستان‌های مختلف استان کرمان به عنوان مردم عزیز و یاران دلاور انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند.
روحانی با بیان اینکه امروز روز سرنوشت ماست، یادآور شد: ما امروز در مسیر مهمی در حال حرکت هستیم. عده‌ای می‌خواهند از وسط راه برگردیم. ما به آنها می‌گوییم ما برنمی‌گردیم. عده‌ای می‌خواهند ما متوقف شویم ولی ما متوقف نمی‌شویم.
می‌خواهیم غیر از سرمایه داخلی سرمایه خارجی را هم به داخل کشور بیاوریم
او در واکنش به شعار «روحانی قهرمان امید نسل جوان» بیان کرد: امید روحانی نیز شما مردم و جوانان هستید. چرا باید از راه‌مان بازگردیم چرا نباید ادامه بدهیم. راه ما آباد کردن شرق کشور است. راه ما این بوده است تا استان کرمان مسیر اتصال شرق و غرب جهان باشند. مسیر ما این بوده است که از شرق کشور راه آهن و راه‌ها را تا اروپا متصل کنیم. راه‌مان این بوده است که آب دریای عمان را به صورت شیرین شده به کرمان وارد کنیم. ما تصمیم گرفتیم سرمایه‌گذاری در این استان افزایش دهیم. در این سه سال و نیم هزار تفاهم‌نامه با بخش‌های مختلف امضا شده و ۱۶ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
روحانی خاطرنشان کرد: می‌گویند چرا در ماه‌های آخر طرح‌ها را افتتاح می‌کنید، قرار ما در سفرهای استانی با مردم این بود که قولی به مردم بدهیم که قابل عمل باشد و حدالامکان قول‌مان تا پایان دولت یازدهم افتتاح شود. می‌گویند افتتاح نکنید. فکر می‌کنند طرح چند میلیاردی افتتاح شده دیروز کلنگ زده شده و امروز افتتاح می‌شود در حالی که این مردم در سه سال و نیم تلاش کردند. چرا باید از راه مان باز گردیم ما می‌خواهیم به غیر از سرمایه داخلی سرمایه خارجی را هم به داخل کشور بیاوریم تا برای مردم و جوانان‌مان شغل درست کنیم.
حقوق شهروندی مو به مو اجرا خواهد شد
او افزود: راه‌مان این است که در این استان حدود سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده و مبلغ ۱۳۸۷ میلیون یورو  سرمایه‌گذاری انجام شده است. شما می‌گویید سرمایه نیاید؟ مردم کرمان در طول این چند سال، در سایه وحدت و تلاش و زحمت بخش‌های خصوصی و عمومی استان، همفکری و همراهی امام جمعه‌تان صادرات‌مان را ۵ میلیارد دلار کنیم. در سال ۹۱ این مبلغ یک میلیارد بود.
روحانی گفت:‌ ما راه‌مان را برای اجرای حقوق شهروندی انتخاب کردیم ما حقوق شهروندی را رها نمی‌کنیم برخی فکر می‌کنند حقوق شهروندی فقط بر روی کاغذ نوشته شده و اجرا نمی‌شود در حالی که این حقوق در ماه‌های اخیر اجرا شده است. من به کسانی که می‌گویند نباید به مردم آزادی داد، آنهایی که می‌گویند نباید به زنان اجازه داد و... می‌گویم اگر این مردم بار مسئولیت دولت دوازدهم را بر دوش من بگذارند، بدانند حقوق شهروندی مو به مو اجرا خواهد شد. اجازه نمی‌دهیم حقوق خصوصی مردم نقض و ضعیف شود و بی‌قانونی در کشور ادامه یابد. با حول و قوه الهی با همراهی مجلس که خوشبختانه هماهنگی بیشتری ایجاد شده است، راه اجرای حقوق شهروندی را ادامه می‌دهیم.
بیایید بگوییم دوباره ایران، دوباره آزادی و دوباره اعتدال
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: ما از عزیزان و رزمندگان لشگر ۴۱ ثارالله، سردار سلیمانی، آیت‌الله هاشمی و برادرم اسحاق جهانگیری تشکر می‌کنیم ما از همه کسانی که خادم مردم در دولت یازدهم بوده‌اند، تشکر می‌کنیم. آنهایی که امروز هم راه پیروزی ملت ایران را دنبال می‌کنند. من به شما عزیزان قول می‌دهم و  من شعارها و خواسته‌های شما می‌شنوم و درک می‌کنم و همه تلاشم را برای آن به کار می‌برم.
او ادامه داد: ما باید در برابر آنچه در فصل سوم قانون اساسی برای حقوق ملت ایران آماده است تا آخرین خط و کلمه‌اش از پای ننشینیم و برای اجرای قانون اساسی و حقوق ملت باید همه توان‌مان بکار بگیریم. مردم عزیز امروز روز ساختن سرنوشت چهار سال آینده و آینده‌های دورتر به دست شما مردم است. وعده ما ۲۹ اردیبهشت در کنار صندوق آرا باشد. ما می‌خواهیم آزادی را ادامه بدهیم و امنیت مردم محور باقی بماند و به دنبال سربلندی ایران عزیز هستیم. دولت دوازدهم تمام وعده خود با توجه به شما قرار داده است. بیایید بگوییم دوباره ایران دوباره اسلام دوباره پیشرفت دوباره آزادی دوباره اعتدال.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان