چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:11

روحانی می گوید دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است

شماره: 2819
Aa Aa

دغدغه ما پیشرفت، معنویت، آزادی و حاکمیت ملی است؛ همه ملت ایران باید در برابر قانون مساوی و یکسان باشند.

در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛
روحانی می گوید دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است

به گزارش اسپادانا خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در سخنرانی خود در آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: انقلاب اسلامی فراز و نشیب های زیادی در سی و هشت سال گذشته دیده و فرزندان دلیر خود را از دست داده است اما ملت ایران همچنان در پی آرمان های انقلاب می رود و می‌ دود.
روحانی افزود: امروز امام خمینی (ره)، آیت الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، آیت الله هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان در میان ما نیستند، زنان و مردان بی توقعی در سراسر این کشور در شهر و روستا حماسه های بزرگ آفریدند و به دامن دعوت حق پیوستند اما دغدغه ما همان دغدغه‌ های سی و هشت سال پیش است.
وی ادامه داد: دغدغه ما دغدغه پیشرفت، معنویت، عدالت، آزادی، حاکمیت ملی و در یک کلام دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است، همان راهی که در 38 سال گذشته تاکنون ادامه دادیم و باید با گام های بلند تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه دهیم.
رییس قوه مجریه خطاب به ملت بزرگ ایران گفت: انقلاب اسلامی ما نقطه عطف مهم تاریخ کشورمان است، کشور ما در تاریخ یک کشور استبدادزده و استعمار زده بوده است که انقلاب 57 کشور ایران را از وابستگی به بیگانگان و آمریکا آزاد کرد و سرنوشت ملت در اختیار مردم قرار گرفت.
روحانی افزود: کدام انقلابی را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته باشد و مردم برای یک رفراندوم مهم به پای صندوق آرا دعوت شده باشند؟ درست 47 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام (ره) مردم در صف های طولانی پای صندوق آرا رفتند و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.
وی ادامه داد: شما کدام انقلابی را سراغ دارید که در کمتر از یک سالگی اش بعد از 10 ماه صاحب قانون اساسی شده باشد؟ کدام انقلابی را سراغ دارید که در سال اول انقلاب پنج بار مردم پای صندوق آرا رفته باشند؟ کدام انقلابی را سراغ دارید که همه مسوولان بلند پایه کشور از طریق انتخابات به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، بار مسوولیت را بر دوش گرفته باشند؟
رییس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی ما انقلاب همه ایرانیان، همه مذاهب و اقوام ایرانی، همه گروه ها و همه اقشار و همه نسل ها است، این انقلاب نه تنها برای نسل دیروز 38 سال پیش و 20 سال پیش است بلکه امروز هم جوانان و نوجوانان ما در تثبیت انقلاب اسلامی و ادامه راه آن همانند جوانان سال 57 با نشاط و ایثار راه انقلاب را ادامه می دهند.
روحانی تاکید کرد: همه آن هایی که امروز به نام اعتلای ایران، اقتدار ملت ایران ، پاسداشت میراث و تمدن اسلام و ایران، خواهان پیشرفت و توسعه جای جای این سرزمین هستند میراث داران واقعی انقلاب هستند و به انقلابی بودن خود افتخار می کنند.
وی ادامه داد: همه آن هایی که اسلام را دین عدالت، رحمت و اخلاق و آزادگی و دفاع از حق و دین سلطه ستیزی، دین انصاف و اعتدال می دانند فرزندان این انقلاب بزرگ هستند.
رییس قوه مجریه گفت: انقلاب ما تنها در حافظه تاریخی ملت ما نیست بلکه این انقلاب در سراسر زندگی ما، در فرهنگ، سیاست، اقتصاد و در همه جای زندگی فردی و جمعی ما حضور دارد.
روحانی با بیان اینکه آرمان ها و اندیشه انقلاب زنده است و زنده باقی خواهد ماند، تصریح کرد: من به عنوان فردی که به عنوان یک سرباز از روز اول و از سال 1341 و آغاز نهضت اسلامی در تمام فراز و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار سرداران این انقلاب و معمار فقید و بزرگ انقلاب بودم به صراحت می گویم که منش، بینش و روش انقلابی، منش، بینش و روشی برای جذب بیشتر اذهان و افراد به سمت انقلاب است.
وی ادامه داد: انقلابی بودن به معنای پویایی بیشتر، مقاومت بیشتر و آزادگی بیشتر است، انقلابی بودن با تنگ اندیشی و خودمداری سازگار نیست. انقلاب یک دریاچه و رود خروشان جاری است که نسل های امروز و فردا به این رود خروشان می پیوندند.
رییس جمهوری گفت: امروز روزی است که باید انقلاب اسلامی را بیش از هر زمان دیگر تثبیت کنیم و به آن تکامل ببخشیم. امروز روز تثبیت نظام جمهوری اسلامی و روز تثبیت آزادی، استقلال و تثبیت حقوق اساسی ملت ایران و احقاق حقوق شهروندی تک تک افراد این ملت است.
روحانی با بیان اینکه امروز روز کرامت همه مردم این سرزمین است، افزود: امروز روزی است که همه باید احساس برابری در برابر قانون را با همه وجود لمس کنند، این جناح، آن جناح، جوان و پیر، مدیر و غیر مدیر و مسوول و غیرمسوول باید در یک راستا حرکت کنند چرا که زمانی انقلاب به اهداف بلند خود می رسد که همه ملت در برابر قانون برابر باشند و امتیازخواهی و ویژه خواهی در کشور برای همیشه رخت بر بندد.
وی ادامه داد: وقتی انقلاب به قله می رسد که اعتماد ما به همدیگر به سر منزل کمال رسیده باشد و حق امید ملت ما نسبت به آینده این نظام و انقلاب روز به روز بیشتر شود، تکلیف ما در برابر انقلاب راستگویی، درست کرداری و پاسخگویی در برابر ملت است.
رییس قوه مجریه گفت: وظیفه ما در برابر انقلاب، جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور باشد و راه برای توسعه، تعالی و پیشرفت کشور باز باشد، تکلیف ما در برابر انقلاب این است که از ملت و مردم رفع نگرانی کنیم و معیشت مردم را برای زندگی راحت تر فراهم آوریم و در عین حال نخبگان و فعالان حوزه های فرهنگی و سیاسی نیز باید به طور کامل احساس امنیت کنند.
روحانی افزود: این انقلاب بعد از پیروزی، راه‌ های سخت و دشواری را طی کرده و از امواج ترور در سال های اولیه پیروزی و از انواع تجاوز و جنگ با فداکاری مردم رهانیده شده و شهیدان سربلند و جانبازان پرافتخار ما و همه ایثارگران انقلاب قطعا سرمایه های بزرگ ملی هستند که باید قدر آن ها را بدانیم و در برار خانواده آن‌ ها سر تعظیم فرود می آوریم.
وی ادامه داد: به جهانیان اعلام می کنیم که راه ما راه ایثارگران و شهیدان است، ما از مسیر انقلاب، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت.
رییس جمهوری تاکید کرد: ملت ما در پیش و خم های سخت این انقلاب راه و مسیر خود را با رهنمودهای رهبری هرگز گم نکرد و مشکلات را پشت سر گذاشت و در عرصه بین المللی شرایط تهدید و جنگ را به صلح تبدیل کرد.
روحانی یادآور شد: اقتصاد ما در حال گذار از مسیر رکود و بی رونقی به رونق و پیشرفت است، تورم ما مهار شده و زیرساخت ها در صنعت نفت، حمل و نقل ، کشاورزی و صنایع روز به روز با قدم های استوار به سمت پیشرفت و تعالی می رود، بهداشت و آموزش و پرورش ، علم و دانش، تامین اجتماعی، پژوهش ما نیز در مراحل شکوفایی خود قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همه سی و هشت سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مسیر افتخارآمیزی برای ما طی شده است. ما در تمام این سال ها برای دفاع از حقوق خود همگی پشت سر رهبر معظم انقلاب ایستادگی کردیم و به نتایج بلندی به دست آوردیم.

**دستیابی به مدرنترین سانتریفیوژ و واردات کیک زرد
رییس قوه مجریه گفت: امروز همه دنیا حق هسته‌ ای ما را پذیرفتند و خوشحالیم که صنعت هسته‌ ای کشور محصولات خود را به دنیا صادر می کند و در مسیر تجارت بین المللی قرار گرفته است.
روحانی یادآور شد: ما آب سنگین تولیدی دانشمندان جوان عزیز این کشور را به آمریکا و روسیه صادر کردیم و به کشورهای دیگر نیز صادر می کنیم. در راکتور اراک نیز به بازطراحی جدیدی دست یافتیم و مدرن تر از گذشته بازسازی می‌ شود، در زمینه سانتریفیوژ نیز به یکی از مدرن ترین سانتریفیوژ یعنی سانتریفیوژ IR8 دست پیدا کردیم.
وی ادامه داد: سه سال پیش وقتی می گفتم در کنار گردش اقتصاد سانتریفیوژهای ما نیز خواهد چرخید، فکر نمی کردم که دانشمندان جوان ما از IR2، IR3،IR4 و IR6 عبور کنند و امروز به IR8 برسند که در هفته های گذشته UF6به این IR8 تزریق شد که این به معنای پیشرفت جوانان و دانشمندان ما در مسیر علم و دانش و هسته ای است.
رییس جمهوری گفت: امروز حق خود را در هسته ای بازپس گرفتیم، ما در شرایطی هستیم که از اول انقلاب تا امسال و تا پایان سال گذشته حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نکردیم، بدخواهان ما نمی گذاشتند و معامله و تجارت را در این زمینه در برابر مردم ما سد کرده بودند، ما به حول قوه الهی بیش از 350 تن اورانیوم و کیک زرد در عرض این چندماه اخیر وارد کشور کرده ایم.

**افزایش 2.3 برابری صادرات میعانات و نفت خام
روحانی افزود: در سال گذشته یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر می شد اما امروز دو میلیون و 800 هزار بشکه صادر می‌ شود یعنی بیش از دو برابر نسبت به یک سال پیش افزایش یافته است.
وی ادامه داد: آن هایی که می گویند ملت ایران در حال پیشرفت نیستند به این آمار و ارقام توجه کنند، بدخواهان خارج نشین که القاء می کنند در طول 38 سال پیش ما به سمت پس رفت و عقب ماندگی بودیم به این آمار توجه کنند، ما در اوپک توانستیم حق ملت ایران برای تولید و صادرات نفت را با دیپلماسی موفق نفتی پس بگیریم.

**تا دستیابی به حقوق ملت ایران از پای نخواهیم نشست
وی تاکید کرد: این افتخار ملت ما است، یک میلیارد و 700 میلیون دلار از اموال کشور از بانک های آمریکایی بازپس گرفته شد.
رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: ما در برابر خیانت آمریکا نسبت به ملت ایران که در دادگاه های ساختگی خود در دهه 80 اموال ما ضبط کرده بود ایستادیم و شکایت خود را در هفته های گذشته در دادگاه بین المللی لاهه ثبت کردیم و تا دستیابی به حقوق ملت، حقوقدانان و سیاستمداران و دیپلمات های ما از پای نخواهند نشست..

**تعادل تراز تجاری غیر نفتی برای اولین بار در انقلاب
رئیس دولت یازدهم به بخش صادرات و واردات هم اشاره کرد و گفت: در طول سه سال و نیم گذشته به همت شما جوانان و کارآفرینان و مردم غیور توانستیم رشد اقتصادی منفی 6.8 را به مثبت 4.7 تبدیل کنیم و تورم را از 40 درصد به هشت درصد کاهش دادیم و برای اولین بار در 38 سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیرنفتی را مثبت کردیم.
وی ادامه داد: در سال 94 صادرات غیرنفتی ما بیش از 900 میلیون دلار افزایش داشته و ما به تراز مثبت تجاری دست یافتیم، در سال جاری نیز صادرات غیرنفتی ما بر واردات پیشی خواهد گرفت.
رییس جمهوری گفت: در سال های گذشته در دهه 80 سال هایی بوده که تراز تجاری ما 20 میلیارد منفی بوده که به معنای آن است که آنچه صادر کردیم در برابر آن وارد کردیم، 20 میلیارد نیز از پول نفت آوردیم و برای واردات استفاده کردیم.
روحانی افزود: سال گذشته و امسال ما برای واردات نیاز به پول نفت نداشتیم، صادرات غیرنفتی ما بر واردات غیرنفتی ما پیشی گرفته است و این افتخار برای ملت، دولت، انقلاب اسلامی و جوانان است.

**کاهش اتکا به درآمدهای نفتی/پیشی از برداشت گاز در منابع مشترک با قطر
وی ادامه داد: جوانان عزیز بدانید در این دولت در طول سه سال گذشته سال به سال اتکای ما به نفت در بودجه کاهش یافته است، این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید می کردند.
رئیس دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در سال های قبل از این دولت، اتکای ما به نفت به طور متوسط 44 درصد بود، در سه سال گذشته اتکای ما به نفت 32 درصد است، این نشانه آن است که راه ما در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی به خوبی و به درستی طی می شود.
رئیس جمهوری تاکید کرد: امروز در شرایطی هستیم که به حول و قوه الهی تا آخر این دولت برای اولین بار در پارس جنوبی برداشت گاز ما، از برداشت قطر پیشی خواهد گرفت. در تمام سال های گذشته آن ها گاهی 2 تا 2.5 برابر ما برداشت گاز از منبع مشترک ما در پارس جنوبی داشتند.
روحانی گفت: می دانید در پارس جنوبی، در همه دولت های گذشته، 10 فاز به بهره برداری رسید،‌ تا پایان این دولت، ان شاء‌الله 11 فاز به بهره برداری خواهد رسید. قبل از دولت یازدهم، برداشت ما در پارس جنوبی 240 میلیون متر مکعب گاز در روز بود. امروز برداشت ما حدود 500 میلیون متر مکعب است و ان شاء‌الله تا پایان این دولت برداشت ما به 560 میلیون متر مکعب خواهد رسید که از برداشت قطر پیشی می گیریم.
وی خاطرنشان کرد: این افتخار ملت بزرگ ماست، در یک منبع مشترک گازی کشور همسایه، 2 برابر ما برداشت می کرد که با همت مهندسان، کارکنان و دانشمندان ما امروز به نقطه تعادل و نقطه ای که مورد نظر ملت بزرگ ایران است، رسیده ایم.

**افتتاح 9 طرح پتروشیمی؛ 7 طرح دیگر در حال آماده سازی
رئیس دولت یازدهم خطاب به مردم ایران گفت: ما امسال 9 طرح مهم پتروشیمی را به افتتاح رسانده ایم و می رسانیم و تا پایان این دولت، هفت طرح مهم پتروشیمی دیگر به افتتاح خواهیم رساند، تولید ما در این دولت نسبت به گذشته 14 درصد و صادرات نسبت به قبل 46 درصد در بخش پتروشیمی افزایش یافته است.

**خبری خوش گازی برای سیستان و بلوچستانی ها/برق رسانی به روستاهای 10 خانواری
روحانی تاکید کرد: آن هایی که در گوشه و کنار نشسته اند و با فریاد و بوق خودشان فکر می کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران فقط شعار می دهد و در عمل پیشرفت ندارد، بشنوند که ما امروز در بسیاری از زمینه ها در دنیا جزو 10 کشور اول دنیا هستیم. این را با 38 سال پیش و شرایط کشور ما مقایسه کنید که یک کشور وابسته و وارد کننده در آن مقطع بودیم.
وی افزود: یکی از اهداف انقلاب ما عدالت و کمک به مستضعفان بود، امروز در زمینه برق رسانی به روستاها؛ هیچ روستای 20 خانواری بدون برق نیست و تا پایان دولت، ان شاء الله هیچ روستای 10 خانواری نخواهد بود مگر این که دارای برق باشد.
رئیس جمهوری با بیان این که پوشش گاز رسانی به شهر و روستا به 90 درصد افزایش یافته است، گفت: در بسیاری از مناطق دور دست لوله های گاز را برای گرمایش در زمستان و زندگی سرد،‌به مردم رساندیم و ان شاء الله تا پایان سال لوله گاز به زاهدان خواهد رسید و مردم سیستان و بلوچستان از این نعمت برخوردار خواهند شد.

**6 میلیارد دلار خودکفایی در کشاورزی/خریداری 11.5 میلیون تن گندم
روحانی همچنین به دستاوردهای بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: در آغاز این دولت ما 8 میلیارد دلار کسری در این بخش داشتیم، یعنی برای واردات مواد غذایی در یکسال ناچار می شدیم، 8 میلیارد دلار خرج کنیم، امروز از برکت دستان پینه بسته کشاورزان غیور این سرزمین، کسری تراز تجاری امسال ما 2 میلیارد دلار شده است. یعنی در سایه تلاش کشاورزان ما 6 میلیارد دلار به خودکفایی رسیده ایم.
وی ادامه داد: شما می دانید در سال 92، تولید کشاورزی ما 97 میلیون تن بود، امسال تولید کشاورزی ما 118 میلیون تن است، راندمان آب در گذشته 37درصد بود، با تلاش هایی که برای آبیاری مدرن شد،‌راندمان آبیاری 42 درصد شده است.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: بسیاری از زمین های کشاورزی ما به شرایط و ابزار مدرن تجهیز شده است. همه می دانید که در سال های پیش وارد کننده گندم بودیم، امسال صادر کننده گندم هستیم و ان شاء الله امیدواریم سال آینده هم چنین باشد.
روحانی یادآور شد: در سال 92، 4.8 میلیون تن گندم از کشاورزان خریدیم اما امسال 11.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرده ایم. این نشان دهنده رشد کشاورزی است. می دانید که رشد کشاورزی در 6 ماهه اول امسال بالای 5 درصد است. این به معنای آن است که در بخش کشاورزی تلاش های مضاعف خود را برای استقلال و خودکفایی که پیام انقلاب اسلامی ما بوده، ادامه می دهیم.

** دستاوردهای بخش حمل و نقل/ تکمیل 845 هزار واحد مسکن مهر تا پایان دولت
رئیس جمهوری با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در زمینه حمل و نقل گفت: حمل و نقل، ناوگان هوایی، ناوگان ریلی، ناوگان جاده ای شرایط ما امروز به مراتب از 4 سال پیش بهتر شده است.
روحانی افزود: با تلاش های دیپلمات های ما به تحریم فروش هواپیما به ایران خاتمه دادیم تا مردم در امنیت بشتر در سفرهای هوایی باشند.
وی ادامه داد: ما در طول این سه سال، 564 کیلومتر خط جدید ریلی و راه آهن را به افتتاح رساندیم و حدود 1000 کیلومتر دیگر برای افتتاح آماده خواهد شد. 216 کیلومتر آزاد راه افتتاح شده است و 2511 کیلومتر بزرگراه و 2769 کیلومتر راه سازی جدید انجام شده است.
رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: برای واحد مسکن مهر که ده ها و صدها مشکل داشت، در این دولت توانستیم 765 هزار واحد را تکمیل و به مردم تحویل دهیم و همه خدمات جانبی از مدرسه،‌کلانتری، جاده، برق و گاز را برای آن ها آماده کنیم.
روحانی خاطرنشان کرد: تا آخر این دولت، 845 هزار واحد مسکن مهر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

**رتبه اول تولید برق در منطقه
وی تاکید کرد: مردم عزیز ایران! ما با بهره برداری از 7 هزار مگاوات برق در این دولت، امروز در منطقه رتبه اول و در سطح جهان در رتبه 14 قرار داریم. 21 سد را در این دولت تکمیل و آبگیری کردیم. مخازن پشت سد ما 4.3 میلیارد متر مکعب افزایش یافته است.

**بیمه و اشتغال
رئیس دولت تدبیر و امید با بیان این که 10 میلیون نفر را رایگان زیر پوشش بیمه قرار دادیم، اظهار کرد: برای 11 میلیون نفر سبد غذایی فراهم کردیم. هزینه های بستری شدن در بیمارستان را از 37 درصد به سه درصد برای روستا و 6درصد برای شهرها کاهش دادیم.
روحانی افزود: به رتبه دوم در زمینه تربیت مهندسی رسیده ایم، به رتبه سوم جهان در رشد علمی و به رتبه پنجم در ایجاد اشتغال رسیده ایم؛ علیرغم این که در اشتغال مشکلات فراوان داریم، بیکاری یک معضل بزرگ پیش پای ملت ما است.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته حدود 500 هزار نفر به بیکاران افزوده شده است اما در عین حال 700 هزار شغل درست کردیم. پنجمین کشوری هستیم که توانستیم در یک سال 700 هزار شغل ایجاد کنیم. این به معنای پیشرفت کشور، ملت ایران و انقلاب اسلامی است.

**رتبه ششم در نانو و رتبه هفتم در توان دفاعی/تولید 1.4 برابری اقلام استراتژیک دفاعی
رئیس جمهوری با اشاره به این که در فناوری نانو رتبه ششم هستیم، افزود: در توان دفاعی رتبه هفتم هستیم.
روحانی خطاب به جوانان غیور و انقلابی گفت: آن ها که فکر می کنند دولت یازدهم فقط به فکر اقتصاد، سیاست خارجی و آزادی فرهنگی و اجتماعی بوده، بدانند در این سه سال و نیم، تولید سلاح های سبک ما 15 برابر شده است. این آمار رسمی وزارت دفاع ما در روزهای اخیر است.
وی تاکید کرد: اقلام مهم استراتژی و راهبردی ما در دولت یازدهم به اندازه 1.4 برابر 10 سال گذشته است. هرچه در بخش دفاع راهبردی و استراتژیک تولید شده،حدود 1.5 برابر در این دولت تولید شده است. معنای آن، این است که این دولت به همه زوایای نظام مندی این ملت بزرگ برای دفاع در برابر دشمنان خود هوشیاری و بیداری کامل دارد.

**تا فساد هست رونق اقتصادی امکان پذیر نیست
رئیس دولت تدبیر و امید ادامه داد: عزیزان من بدانید، امروز در شرایطی هستیم که راه طی شده فراوانی در طول 38 سال گذشته داریم ،‌اما در عین حال هنوز هم راه فراوانی پیش روی ما باقی مانده است. ما می دانیم ملت ما خواهان زندگی بهتر است و این حق آن هاست.
روحانی خاطر نشان کرد: ما می دانیم نخبگان، اندیشمندان، دانشگاهیان، هنرمندان،‌تشکل ها، زنان و اقوام ما خواستار فضای بازتر و مناسبتر برای فعالیت خود هستند،‌از تنگ نظری ها گله دارند. ما می دانیم که باید دست به دست هم دهیم و با فساد در ،‌با ویژه خواری ها در این کشور مبارزه کنیم. تا فساد هست رونق اقتصادی و پیشرفت مورد انتظار این دولت و ملت امکان پذیر نیست.

**راه انقلاب را با مدیریت جهادی ادامه می دهیم
وی با بیان این که هنوز مشکلات فراوان اجتماعی داریم، گفت: ما هنوز حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق فراوان، بیکاری و فقر داریم. این به آن معنا است که راه انقلاب را با مدیریت جهادی باید ادامه دهیم و خواهیم داد. ما علیرغم بدخواهان به همه اهداف بلند انقلاب ما به حول و قوه الهی دست خواهیم یافت.
رئیس جمهوری افزود: مردم ما بدانند که اگر می خواهیم پیشرفت کنیم، راه آن اتحاد،‌انسجام، اخلاق، اعتماد به همدیگر، کمک به دولت و وحدت قوای سه گانه است که به حمد الله رابطه خوبی بین قوای سه گانه، نیروهای مسلح و همه آن هایی که مدافع این سرزمین، مدافع ملت ها، مدافع حرم و مدافع مقدسات هستند،‌ وجود دارد.

**هر کسی سیاه نمایی کند انقلابی نیست
روحانی ادامه داد: عزیزان من، جوانان، انقلابیون، دانشگاهیان، فرهیختگان! همه بدانیم هر کسی که سیاه نمایی می کند،‌انقلابی نیست. هر کسی در فکر دو قطبی کردن جامعه ماست،‌انقلابی نیست. هر کسی به دنبال تنش در این جامعه است، انقلابی نیست.
وی تاکید کرد: ما برای انقلاب معیار داریم. معیار انقلاب ما، خط امام(ره)،‌مقام معظم رهبری و قانون اساسی است، سلیقه ها، جناح بندی ها و منافع شخصی نباید معیار باشد.

**هشدار به تازه به دوران رسیده های جهانی و منطقه ای
رئیس جمهوری تصریح کرد: ما امروز با مشکلاتی در منطقه و جهان مواجه هستیم، اما این ملت بزرگ و غیور ما، با این حماسه امروز و هر روزش ، هراسی به دل راه نخواهد داد.
روحانی تاکید کرد: ما با یک مشکلی مواجه هستیم. در منطقه ما بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته اند، در دنیا هم در آمریکا بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته اند، همه آن ها باید بدانند در برابر ملت ایران، تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند.

**ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد
وی ادامه داد: این ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد. کسی که دولت و نیروهای مسلح ما را تهدید می کند، بداند ملت ما یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان و دشمنان تا آخر ایستادگی خواهد کرد. ما مردمی آگاه و هوشیار داریم. منطقی فرهیخته دارند که بلوغ، خردمندی و هوشمندی خود را در بزنگاه های تاریخی به خوبی نشان داده اند.
رئیس جمهوری تصریح کرد: چند هفته پیش،‌مردم در وداع از فرزند خود، از فرزند زمانه در تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی هوشمندی، بیداری و آگاهی خودشان را نشان دادند،‌ما در برابر این ملت بزرگ باید سر تعظیم فرود آوریم. علیرغم برخی از ناملایمات همواره پشتوانه این انقلاب و نظام، جوانان، نخبگان و فعالان سیاسی بوده اند و هستند و همواره آن ها اهل وفا خواهند بود.
روحانی خاطرنشان کرد: در برابر هرگونه تهدید، نابخردی و آتش افروزی،‌با خرد، استقامت، ایستادگی و با قدرت خواهیم ایستاد، قدرت ما از قدرت ملت بزرگ ما است. ما به دنبال تنش در منطقه و جهان نیستیم اما در برابر آن هایی که چشم طمع به کشور ما داشته باشند، با قدرت ایستادگی می کنیم.
وی تاکید کرد: در برابر زور و هر تهدیدی تمام جناح ها،‌جوانان، پیران،‌روستایی و شهری یک صدا هستیم و به همه بدخواهان می گوییم؛ این جا ایران بیشه شیران است. هیچ کسی نمی تواند چشم بدی به این کشور بزرگ و عزیز ما داشته باشد.

**صندوق آرا زبان گویای ملت ایران
رئیس جمهوری تصریح کرد: ما در ماه های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آرا در برابر بدخواهان، در برابر قدرت ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد. زبان گویای ملت ایران صندوق رای خواهد بود.
روحانی اظهار کرد: ما در پی ساختن ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم. ما همه در پیروی از رهبری معظم انقلاب در پی اجماع،‌اشتی و انسجام ملی هستیم. پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب هدف بلندماست. ما به 38 سال انقلابمان افتخار می کنیم. به تلاش پیگیر 3.5 ساله دولت و ملت ما که در کنار رهبری بوده اند ارج می نهیم و آینده ما آینده ای پر امید خواهد بود. به حول و قوه الهی.

منبع/ ایرنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان