چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:10

یک تشکل کارگری سوئد خواستار لغو تحریم‌ها به نفع کارگران ایران شد

شماره: 2845
Aa Aa

تحریم های آمریکا و اروپا بطور مشخص زحمتکشان ایران را هدف گرفته و در حقیقت جنگی خاموش بر علیه خانواده های زحمتکش ایرانی است.

در اتحادیه اروپا به مقابله برخیزید؛
یک تشکل کارگری سوئد خواستار لغو تحریم‌ها به نفع کارگران ایران شد

به گزارش اسپادانا خبر، سندیکای کارگران فلزکار مکانیک به مناسبت سفر لوفون نخست‌وزیر سوئد به ایران در نامه‌ای خواستار لغو تحریم‌ها به نفع کارگران ایران شده‌است.

در متن این نامه آمده‌است:

آقای لوفون، مطمئناٌ اطلاع دارید که آنچه این روزها در جامعه کارگری ما می‌گذرد، و به ویژه شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی، در وجه قابل توجه ای ،مستقیم و غیر مستقیم، نتیجه سیاست اعمال تحریم های اقتصادی و بانکی- مالی علیه ایران است که اتحادیه اروپا و آمریکا در سال های اخیر بر ایران تحمیل کرده‌اند. به دلیل ادامه غیرقابل توجیه این تحریم های برخی صنایع کشور با مشکل فعالیت و ادامه کار روبرو شده و این به نوبه خود اثرات مخربی در رابطه با اشتغال و امور معیشتی و اجتماعی کارگران و زحمتکشان داشته‌است. این تحریم ها که علاوه بر قطعات یدکی و مواد اولیه ضرور برای کارکرد صنایع، همچنین شامل مواد غذایی و دارویی نیز می‌گردد، که بطور مشخص زحمتکشان ایران را هدف گرفته و در حقیقت جنگی خاموش بر علیه خانواده های زحمتکش ایرانی است.

در پاین این نامه می‌خوانیم: ما از شما می‌خواهیم که نه تنها در جهت لغو این تحریم‌ها از سوی کشور خود اقدام کنید، بلکه در اتحادیه اروپا نیز به طور فعال و موثر برای خاتمه این جنگ خاموش علیه زحمتکشان ایران به مقابله برخیزید.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان