سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 14:44

استیضاح آخوندی رای نیاورد

شماره: 2886
Aa Aa

از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در صحن مجلس، ۷۴ نفر به استیضاح رای مثبت دادند. 176 نماینده نیز رای منفی به این طرح استیضاح دادند و 5 رای هم ممتنع بود. 

دفاعیاتی که کارساز افتاد؛
استیضاح آخوندی رای نیاورد

با رای نمایندگان مجلس عباس آخوندی در پست ریاست وزارت راه ابقا شد.

به گزارش اسپادانا خبر، بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه دولت یازدهم دستور کار امروز نمایندگان مجلس بود. بعد از اظهارات مخالفان و موافقان این طرح استیضاح عباس آخوندی پشت تریبون رفت تا از خود دفاع کند. او از عملکرد 3 ساله وزارتخانه تحت مدیریت دفاع کرد، از قراردادی که با ایرباس و بوئینگ بسته بود تا نوسازی ناوگان هوایی را بعد از سالها رقم بزند. از ناوگان حمل و نقل و مسکن اجتماعی برای نمایندگان روایت کرد و وقتی به حوادث ریلی رسید هم عذرخواهی کرد، هم تاکید کرد تا پای استعفا پیش رفته است هم اقدامات وزارت راه را تشریح کرد. آخوندی قاطعانه دخالت نزدیکانش در قراردادهای وزارت راه را رد کرد.
دفاعیاتی که کارساز افتاد و در نهایت پس از رای گیری رییس مجلس از نمایندگان، در نهایت عباس آخوندی در سمت خود ابقا شد. براساس رای گیری صورت گرفته از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در صحن مجلس، ۷۴ نفر به استیضاح رای مثبت دادند. 176 نماینده نیز رای منفی به این طرح استیضاح دادند و 5 رای هم ممتنع بود. 
این دومین بار است که عباس آخوندی در طول دوره وزارت خود استیضاح می شود. مرتبه اول در مجلس نهم بود اما استیضاح آخوندی رای نیاورد و او ابقا شود.

منبع/ خبرآنلاین

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان