دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:28

سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته‌

شماره: 2970
Aa Aa

وزیر امور خارجه ایران گفته: در بسیاری از حوزه‌ها به‌ویژه نفت و حمل و نقل که دو حوزه از سه حوزه اصلی تحریم‌ها بوده همه موانع برداشته شده است.

دامن زدن به دیدگاه‌های فرقه‌ای برای هیچکس منفعتی ندارد؛
سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته‌

وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید که همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته‌اند.
به گزارش اسپادانا خبر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریسم دولت آمریکا گفت: این تحرکات دولت ایالات متحده هیچ منفعتی برای آمریکا ندارد. همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهای همسایه در مقابل تروریسم داشته‌اند. هرگونه حرکت علیه این مردان غیور ما صرفا باعث روشن‌تر شدن ماهیت آن‌هایی میشود که این حرکت‌ها را می‌کنند.
وی در خصوص اظهارات مقامات ترکیه نیز گفت: معتقدم در منطقه ما نیاز به همراهی و همکاری همه کشورها برای مقابله با تروریسم و افراط وجود دارد و تروریسم و افراط برای هیچکس منفعت ندارد، دامن زدن به دیدگاه‌های فرقه‌ای برای هیچکس منفعتی ندارد.
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه ما تجربه موثری با روسیه و ترکیه برای ایجاد و تداوم آتش‌بس در سوریه داشته‌ایم، یادآور شد: امیدواریم همسایگان ما فواید تعامل را بیشتر درک کنند و واقعیات را هم در خاطر داشته باشند و بدانند که ایران خیرخواه منطقه است.
ظریف در خصوص برجام گفت: ما ناگزیر بودیم مرحله به مرحله امتیازاتی را که در توافق حاصل شده بگیریم و این روش را ادامه دادیم؛ به لطف خدا در بسیاری از حوزه‌ها به‌ویژه نفت و حمل و نقل که دو حوزه از سه حوزه اصلی تحریم‌ها بوده همه موانع برداشته شده و در حوزه بانکی موانع را یک به یک برداریم و در آینده بیش از این هم توفیق حاصل خواهد شد. جامعه بین المللی هم در قبال برخی لفاظی‌هایی که می‌شنویم در قبال برجام مقاومت کرده و تاکید کرده که برجام باید حفظ شود.

منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان