جمعه، 11 آذر 1401 - 6:21

حقوق مدیران؛ حداکثر 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای قابل پرداخت

شماره: 3017
Aa Aa

شورای حقوق و دستمزد می‌تواند با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رئیس جمهور برای مشاغل تخصصی تا 60 درصد علاوه بر سقف مقرر منظور نماید.

در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛
حقوق مدیران؛ حداکثر 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای قابل پرداخت

بر اساس مصوبه مجلس سقف حقوق مدیران با پیشنهاد روسای قوا یا معاونان رئیس جمهور تا ۶۰ درصد افزایش تعیین شد.
به گزارش اسپادانا خبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 11 اسفند) پارلمان و در جریان بررسی مواد برگشت‌ داده شده لایحه برنامه ششم توسعه از سوی شورای نگهبان‌، از مجموع 204 نماینده حاضر، با 103 رای موافق، 44 رای مخالف و 8 رای ممتنع ماده 38 این لایحه را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح و تصویب کردند.
طبق ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه، مجموع پرداختی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهر 1386 و ماده 35 این قانون حداکثر 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد.
تبصره 1- شورای حقوق و دستمزد می‌تواند با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رئیس جمهور که ریاست دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارند و بالاترین مقام دستگاه‌های اجرایی، برای مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی و مناطق مرزی و محروم تا 60 درصد دریافت‌های موضوع این ماده علاوه بر سقف مقرر در این ماده منظور نماید.

منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان