سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 14:37

پرونده روزنامه وطن امروز مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد

شماره: 3074
Aa Aa

هیات نظارت بر مطبوعات، تخلف روزنامه «وطن امروز» را به دلیل بی‌توجهی به اصل وحدت اسلامی به دادگاه ارجاع کرد.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد؛
پرونده روزنامه وطن امروز مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد

به گزارش اسپادانا خبر، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار‌ 78 رسانه و تغییر وضعیت 96رسانه مکتوب و الکترونیک در جلسه امروز این هیات خبر داد.

علاالدین ظهوریان، گفت: در جلسه امروز هیات نظارت بر مطبوعات ضمن طرح موضوعات نظارتی در حوزه رسانه‌های مکتوب و الکترونیک٬ شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت که طی آن 78 رسانه مجوز انتشار دریافت کردند و تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسوولی 96 نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به موارد نظارتی مطرح شده در جلسه امروز افزود: هیات نظارت بر مطبوعات تخلف روزنامه «شاخه سبز» را به دلیل انتشار مطلب طنزی حاوی عبارات موهن درباره ساکنان یک منطقه در قم، محرز دانست و پرونده این روزنامه را مستند به بند 4 ماده 6 قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع کرد. همچنین روزنامه‌های 90 و «وطن امروز» به دلیل بی‌توجهی به اصل وحدت اسلامی، عطف به بند 4 ماده 6 قانون مطبوعات تذکر دریافت کردند و پرونده «روزنامه وطن» امروز بابت انشار مطلبی با عنوان «پسابرجام و نعل‌های وارونه» مصداق اهانت به روحانیت قلمداد شد و عطف به بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات، به دادگاه ارجاع شد.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان