سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 13:49

تولید لباس‌های حرفه‌ای با حجاب در دستور کار نایک قرار گرفت

شماره: 3099
Aa Aa

هدف نایک نوآوری برای تمامی ورزشکاران است و سعی می‌کند محصولاتی برای زنان ورزشکار مناطق مسلمان تولید کند که آن‌ها به آن نیاز دارند. 

برای حمایت از زنان ورزشکار مسلمان؛
تولید لباس‌های حرفه‌ای با حجاب در دستور کار نایک قرار گرفت

کمپانی نایک برای حمایت از زنان ورزشکار مسلمان شروع به تولید لباس‌های حرفه‌ای با حجاب کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از Arab news، بیش از یک سال است که لباس‌های ورزشی با حجاب توسط کمپانی نایک تولید می‌شود، اما قرار است که تولید لباس ها به صورت حرفه‌ای‌تری دنبال شود.

طبق آمارها در سال 2015، مصرف کنندگان مناطق مسلما 243 میلیارد دلار خرج لباس کرده‌اند تا سال 2017 این رقم به 368 میلیارد دلار می‌رسد. در سال 2016 یکی از وزنه‌برداران زن امارات از کمپانی نایک درخواست کرده بود که برای او لباس اختصاص این ورزش را طراحی کند.

سخنگوی نایک در این باره گفت: هدف نایک نوآوری برای تمامی ورزشکاران است و سعی می‌کند محصولاتی برای زنان ورزشکار مناطق مسلمان تولید کند که آن‌ها به آن نیاز دارند.

سالفلد، یکی از کارمندان نایک درباره این مساله بیان کرد: نایک از زیبایی فرهنگ کشورهای اسلامی الهام می‌گیرد تا برای زنان این منطقه لباس طراحی کنند و تا سال 2018 برای بیشتر ورزشکاران حرفه‌ای زن مسلمان لباس‌های ورزشی با این برند تهیه خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم‌های طراحی ما در سال‌های اخیر در دبی و خاورمیانه فعالیت داشته‌اند. آن‌ها با مردم مختلف از هنرمندان گرفته تا ورزشکاران دیدار داشته‌اند تا بیشتر درباره فرهنگ منطقه اطلاعات کسب کنند.

زهرا لاریف اسکیت باز روی یخ اماراتی درباره تولیدات جدید لباس های حرفه‌ای با حجاب نایک گفت: این یک هدیه به ما است. این محصولات می‌تواند به زنان مسلمان و با حجاب قدرت بیشتری بدهد. مردم ممکن است به زنان با حجاب بگویند که شما نمی توانید بعضی کارها را انجام دهید، اما من می‌خواهم نشان دهم که ما قطعا می‌توانیم.

وی ادامه داد: من از یک کشور مسلمان و با حجاب هستم. کشور من در صحرا است. با این حال من یک ورزش زمستانی انجام می‌دهم. اگر کاری دوست داریم انجام بدهیم مشکلی ندارد. خانواده‌ و کشورم پشت من هستند و هیچ مانعی وجود ندارد که به اهدافم نرسم.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان