چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:54

سالانه ۱۶قلاده پلنگ ایرانی تلف می‌شوند

شماره: 3129
Aa Aa

با توجه به اينكه ۳ مورد از تلفات پلنگ در سال‌جاري در استان كهگيلويه و بويراحمد بوده است، بايد برنامه‌ريزي ويژه‌اي براي آموزش و حفاظت در اين استان تدوین شود.

با اعلام سازمان حفاظت محیط‌زیست؛
سالانه ۱۶قلاده پلنگ ایرانی تلف می‌شوند

مدیرکل دفتر حفاظت، شکار و صید سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تا پیش از سال۹۴ به‌طور نسبی سالانه ۱۶قلاده پلنگ تلف می‌شد اما طبق آخرین گزارش‌ها و آمارها در سال‌جاری حدود ۹ قلاده پلنگ تلف شده که نشان‌دهنده کاهش ۴۵درصدی تلفات پلنگ نسبت به ۸سال گذشته است.

به گزارش اسپادانا خبر به نقل از پايگاه پاطلاع‌رساني محيط‌زيست، علي تيموري مديركل دفتر حفاظت و مديريت شكار و صيد سازمان حفاظت محيط‌زيست در مراسم امضاي تفاهمنامه همكاري سه‌جانبه ميان سازمان حفاظت محيط‌زيست، صندوق ملي محيط‌زيست و يكي از شركت‌هاي نفتي در راستاي اجراي برنامه ملي مديريت و حفاظت از پلنگ ايراني گفت: از ۹ قلاده پلنگي كه در سال ۹۵ تلف شده‌اند، ۳ قلاده به‌صورت طبيعي و بر اثر عواملي همچون پيري و عدم‌توانايي شكار طعمه يا درگيري با يكديگر تلف شدند.

به گفته وي شكارچيان متخلف علاوه بر پرداخت ۸۰ميليون تومان خسارت براي هر قلاده، به زندان نيز محكوم مي‌شوند. تيموري تصريح كرد: با توجه به اينكه ۳ مورد از تلفات پلنگ در سال‌جاري در استان كهگيلويه و بويراحمد بوده است، بايد برنامه‌ريزي ويژه‌اي براي آموزش و حفاظت در اين استان داشته باشيم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان