يكشنبه، 5 تير 1401 - 18:36

ترامپ فرمان حمله نظامی به سوریه را صادر کرد

شماره: 3232
Aa Aa

این اولین بار است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، دستور اقدام مستقیم نظامی علیه نیروهای ارتش سوریه را صادر می‌کند.

سال‌ها قبل طرح هایی برای حمله به دولت سوریه آماده شده بود؛
ترامپ فرمان حمله نظامی به سوریه را صادر کرد

ارتش آمریکا اقدام به پرتاب ده‌ها موشک کروز به پایگاه هوایی در خاک سوریه کرده‌است. این حمله اندکی پس از انتشار گزارش‌ها در مورد حمله شیمیایی به «خان‌شیخون» صورت می‌گیرد. به گزارش اسپادانا خبر، آمریکا اعلام کرده است که در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه، یک پایگاه هوایی ارتش سوریه را بمباران کرده است. در این حمله از موشک‌های کروز توماهاک استفاده شده است. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف ۵۹ فروند موشک کروز قرار داده است. وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که پایگاه «شعیرات» واقع در استان حمص را بمباران کرده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود. این اولین بار است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، دستور اقدام مستقیم نظامی علیه نیروهای ارتش سوریه را صادر می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا که برای دیدار با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهوری چین به فلوریدا سفر کرده است، خبر اقدام نظامی را به مردم آمریکا اعلام کرد. همزمان، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده است که «آمریکای تجاوزکار» اهدافی نظامی را در سوریه هدف قرار داده است. هنوز از تعداد کشته‌ها یا زخمی های احتمالی این حمله خبری منتشر نشده است. پنتاگون تایید کرده است که پیش از حمله، روسیه را از عملیات قریب‌ال

ارتش آمریکا اقدام به پرتاب ده‌ها موشک کروز به پایگاه هوایی در خاک سوریه کرده‌است. این حمله اندکی پس از انتشار گزارش‌ها در مورد حمله شیمیایی به «خان‌شیخون» صورت می‌گیرد.

به گزارش اسپادانا خبر، آمریکا اعلام کرده است که در واکنش به حمله شیمیایی اخیر در سوریه، یک پایگاه هوایی ارتش سوریه را بمباران کرده است. در این حمله از موشک‌های کروز توماهاک استفاده شده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف ۵۹ فروند موشک کروز قرار داده است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که پایگاه «شعیرات» واقع در استان حمص را بمباران کرده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.
این اولین بار است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، دستور اقدام مستقیم نظامی علیه نیروهای ارتش سوریه را صادر می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا که برای دیدار با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهوری چین به فلوریدا سفر کرده است، خبر اقدام نظامی را به مردم آمریکا اعلام کرد.

همزمان، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرده است که «آمریکای تجاوزکار» اهدافی نظامی را در سوریه هدف قرار داده است.

هنوز از تعداد کشته‌ها یا زخمی های احتمالی این حمله خبری منتشر نشده است.

پنتاگون تایید کرده است که پیش از حمله، روسیه را از عملیات قریب‌الوقوع مطلع کرده بود تا به هواپیماها یا پرسنل روس در سوریه آسیبی وارد نشود.

ناظران می‌گویند فرماندهی مرکزی آمریکا که در منطقه خاورمیانه حضور نظامی دارد از سال‌ها قبل طرح هایی را برای حمله به دولت سوریه آماده کرده بود تا در صورت تصمیم کاخ سفید امکان اجرای فوری آن وجود داشته باشد.

منبع/ ایلنا

وقوع مطلع کرده بود تا به هواپیماها یا پرسنل روس در سوریه آسیبی وارد نشود. ناظران می‌گویند فرماندهی مرکزی آمریکا که در منطقه خاورمیانه حضور نظامی دارد از سال‌ها قبل طرح هایی را برای حمله به دولت سوریه آماده کرده بود تا در صورت تصمیم کاخ سفید امکان اجرای فوری آن وجود داشته باشد. منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان