سه شنبه، 8 آذر 1401 - 12:33

تسنیم، فارس، مهر و کیهان بیشترین تخلفات انتخاباتی را مرتکب شده اند

شماره: 3384
Aa Aa

معاونت مطبوعاتی با راه‌اندازی سامانه رصد تخلفات رسانه‌ای، روزانه عملکرد رسانه‌ها را بررسی و آن را به ستاد انتخابات وزارت کشور ارائه می‌کند.

براساس اطلاعات ارائه‌شده در جدول تخلفات رسانه‌ ای؛
تسنیم، فارس، مهر و کیهان بیشترین تخلفات انتخاباتی را مرتکب شده اند

جدول تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ۶۸ قانون انتخابات از ساعت هشت صبح روز هفت اردیبهشت تا ساعت ۱۴ روز ۱۱ اردیبهشت منتشر شد.

به گزارش اسپادانا خبر، براساس اطلاعات ارائه‌شده در جدول تخلفات رسانه‌های از ۷ تا ۱۱ اردیبهشت، برخی رسانه‌ها در زمینه تبلیغات کاندیداهای ریاست‌جمهوری تخلفاتی را مرتکب شده‌اند. در میان خبرگزاری‌ها، خبرگزاری تسنیم ۵۳ مورد، فارس ۴۳ مورد، مهر ۲۷، دانشجو ۳۳ و ایسنا ۹ مورد تخلف داشته‌اند. در میان روزنامه‌ها نیز روزنامه کیهان ۱۵ مورد تخلف داشته است.

علاوه بر این اسامی، رسانه‌های دیگری از جمله خبرگزاری ایرنا، روزنامه شهروند و ایران، خبرگزاری میزان و برنا، روزنامه همشهری و قدس نیز موارد قانونی ماده ۶۸ قانون انتخابات را در برخی موارد رعایت نکرده‌اند؛ اما تعداد تخلفات آنها بسیار کمتر از سایر رسانه‌هاست و به پنج مورد هم نمی‌رسد.

معاونت مطبوعاتی با راه‌اندازی سامانه رصد تخلفات رسانه‌ای، روزانه عملکرد رسانه‌ها را بررسی و آن را به رمضان شجاعی‌کیاسری (رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور) و همچنین ستاد انتخابات وزارت کشور ارائه می‌کند.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان