يكشنبه، 6 آذر 1401 - 16:15

وزارت خارجه به ادعاهای مطرح شده در مناظره انتخاباتی پاسخ داد

شماره: 3397
Aa Aa

برخی موانع و مشکلاتی که در حوزه بانکی هنوز وجود دارند ناشی از تحریم ها و مشکلاتی هستند که در خارج از برجام قرار دارند.

از نبرد رسانه ای در جهت حمله به سیاست خارجی سواستفاده نکنید؛
وزارت خارجه به ادعاهای مطرح شده در مناظره انتخاباتی پاسخ داد

به گزارش اسپادانا خبر در متن این پاسخ آمده است: وزارت امور خارجه در پاسخ به ادعاهای غلط و يك سويه درخصوص برجام كه در مناظره انتخاباتی امروز بيان گرديد، موارد زير را به اطلاع مردم شريف ايران مي رساند:

۱. كليه تحريم هايي كه بر اساس برجام بايد برداشته مي شدند همگي لغو و متوقف شده اند. برخي موانع و مشكلاتي كه در حوزه بانكي هنوز وجود دارند ناشي از تحريم ها و مشكلاتي هستند كه در خارج از برجام قرار دارند.

۲. كليه درآمدهاي نفتي و منابع مالي كشور كه در اثر تحريم هاي هسته اي مسدود شده بودند،آزاد شده و در دسترس بانك مركزي قرار دارند. درآمدهاي حاصل از فروش نفت به صورت كامل در اختيار كشور است و به نحو مقتضي از آن استفاده مي شود.

۳. برنامه هسته اي كشور از جمله غني سازي طبق برنامه عظيمي از سوي سازمان انرژي اتمي كشورمان ادامه دارد. راكتور آب سنگين اراك با امضاي قرارداد ميان ايران و چين در حال مدرن سازي است. بار ديگر تكرار مي كند بتون ريزي كه مربوط به مخزن قديمي اراك است ، فقط فضاسازي تبليغاتي آمريكا بوده است كه متاسفانه توسط برخي تكرار مي شود.

۴. وزارت امور خارجه در طول بيش از يك سال گذشته با تمام بدعهدي ها و تعلل هاي آمريكا در اجراي برجام مقابله و منافع كشور را تامين كرده است. از كانديداهاي عزيز درخواست مي شود از نبرد رسانه اي جاري با طرف آمريكايي كه جريان دارد در جهت حمله به وزارت امور خارجه و سياست خارجي سواستفاده نكنند.

منبع/ انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان