شنبه، 4 تير 1401 - 19:09

جایزه اصلی «نوعی نگاه» فیلم کن به " لِرد " محمد رسول‌اف رسید

شماره: 3562
Aa Aa

جایزه این فیلم را که در ایران مجوز نمایش به دست نیاورده هیات داوری این بخش رقابتی به ریاست اوما تورمن بازیگر امریکایی اهدا کرد.

در هفتادمین جشنواره فیلم کن؛
جایزه اصلی «نوعی نگاه» فیلم کن به " لِرد " محمد رسول‌اف رسید

به گزارش اسپادانا خبر، جایزه اصلی بخش رسمی «نوعی نگاه» هفتادمین جشنواره فیلم کن به فیلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اف اهدا شد. این جایزه را هیات داوری این بخش رقابتی به ریاست اوما تورمن بازیگر امریکایی به «لِرد» اهدا کرد. این فیلم رسول‌اف در ایران مجوز نمایش به دست نیاورده است.

همچنین فیلم «دختر ایپریل» ساخته مایکل فرانکو جایزه هیات داوری «نوعی نگاه» را از آن خود کرد. جایزه بهترین کارگردانی نیز به فیلم «رودخانه باد» ساخته تیلور شریدان اهدا شد. این جایزه را هاروی وینستاین به جای کارگردان فیلم دریافت کرد که این نخستین تجربه کارگردانی او بوده است. در این فیلم جرمی رنر و الیزابت اولسن بازی می‌کنند.

جایزه بهترین بازیگری نیز به جاسمین ترینکا بازیگر فیلم «خوش‌شانس» به کارگردانی سرجیو کاستلیتو اهدا شد و متیو آمالریک برای فیلم «باربارا» جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد.

دیگر اعضای هیات داوری بخش نوعی نگاه دو کارگردان یواکیم لافوس و محمد دیاب، ردا ماتب بازیگر و کارل اوک دبیر جشنواره کارلووی واری بودند.
جوایز بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم کن 2017 فردا شب اهدا می‌شوند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان