یک صیاد بوشهری با تیراندازی گارد مرزی سعودی کشته شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 مهر 1402 - 19:34

یک صیاد بوشهری با تیراندازی گارد مرزی سعودی کشته شد

شماره: 3704
Aa Aa

دو قایق صیادی بوشهر در مرز آبهای ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شده که بر اثر آن یکی از سرنشینان کشته شده است.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور؛
یک صیاد بوشهری با تیراندازی گارد مرزی سعودی کشته شد

به گزارش اسپادانا خبر، بر اساس برخی اخبار از منابع بومی در بوشهر، شب گذشته دو قایق صیادی بوشهر در اطراف سکوهای نفتی و مرز آبهای ایران و عربستان با تیراندازی گشت دریایی سعودی مواجه شده که بر اثر آن یکی از سرنشینان یکی از قایق‌ها کشته شده است.
سرنشین دیگر قایق که پسر وی بوده موفق می شود از مهلکه نجات یافته و همراه جنازه پدر، صبح امروز خود را به اسکله صیادی جفره بوشهر برساند.
بر اساس اخبار رسیده، از قایق دیگری که آن هم دو سرنشین داشته در حال حاضر اطلاعی در دست نیست و سرنوشت قایق دوم در حال پیگیری است.
در همین حال، وزارت کشور ساعتی پیش (عصر شنبه) کشته شدن صیاد بوشهری درتیراندازی گارد مرزی سعودی را تایید کرد.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تایید کشته شدن صیاد بوشهرى توسط گارد مرزبانى عربستان گفت: در حال حاضر مشغول پیگیرى این اتفاق هستیم تا جزییات این موضوع روشن شود.
مدیرکل امور مرزى وزارت کشور اعلام کرد: امروز ۲ قایق ایرانی که در حال ماهی‌گیری در آب‌های خلیج فارس بودند بر اثر امواج دریا از مسیر خود خارج می‌شوند. بر این اساس و بدون تایید این مسئله که قایق‌های ایرانی وارد مرزهای عربستان شوند، تیراندازی از سوی گارد مرزبانی این کشور به سوی قایق‌های ایرانی صورت می‌گیرد و یک صیاد ایرانی بر اثر اصابت تیر به کمرش کشته می‌شود.
به گفته وی، این کار عربستان مطابق با اصول انسانی نبوده و حتی با فرض ورود قایق‌های ایرانی به مرزهای عربستان بر اثر امواج دریا آنها مجاز به شلیک به سوی قایق‌های ایرانی نبودند.
این مقام وزارت کشور تاکید کرد: ما در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مشخص شود که آیا قایق‌های ایرانی وارد مرز عربستان شده بودند یا خیر و در هر حال؛ این کار عربستانی‌ها مطابق با اصول انسانی و دریانوردی نبوده است.

منبع/ برنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان