جمعه، 11 آذر 1401 - 6:12

مرگ بیش از 1000 شهروند یمن در اثر ابتلا به وبا

شماره: 3708
Aa Aa

یمن فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین سال 1394 در معرض جنگ گسترده و همه جانبه ای از سوی ائتلاف عربستان قرار گرفت.

دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ خبر داد؛
مرگ بیش از 1000 شهروند یمن در اثر ابتلا به وبا

دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در تازه ترین گزارش خود از مرگ بیش از 1000 نفر و همچنین ابتلا 135 هزار شهروند یمنی به بیماری وبا در یک ماه و نیم گذشته خبرداده است.

به گزارش اسپادانا خبر از دفتر صلیب سرخ در تهران، در این مدت آمار مبتلایان به وبا در یمن تاکنون به 135 هزار مورد رسیده و بیش از هزار نفر نیز جان باخته اند.

هم اکنون از هر 200 یمنی یک نفر مبتلا به وبا است. هفته گذشته این عدد یک مورد در هر 250 نفر بود. بر اساس همین گزارش، روزانه بیش از 5 هزاز یمنی به وبا مبتلا می شوند.

با افزایش نگران کننده آمار مبتلایان، الکساندر فیت، رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن ، با اشاره به ضعف سیستم درمانی این کشور و آمار رو به رشد مبتلایان به وبا، از ورود محموله جدید کمکهای پزشکی به یمن خبر داد.

با توجه به اینکه 50 درصد از امکانات درمانی یمن از کار افتاده و کارکنان خدمات درمانی 9 ماه است که حقوق نگرفته اند، مراکز درمانی صلیب سرخ جهانی با درمان 20% از مبتلایان به وبا کمک شایانی در کاستن از آلام مردم یمن ایفا کرده است.

یمن فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین 1394 از فروردین سال 1394 در معرض جنگ گسترده و همه جانبه ای از سوی ائتلاف عربستان و برخی کشورهای عربی قرار گرفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان