سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 14:51

ناطق نوری: اعضای حزب مؤتلفه حتی قادر به جذب فرزندانشان هم نیستند

شماره: 3876
Aa Aa

دولت می بایست به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت داشته باشد که نه تنها مردم از رغبت خود سرخورده نشوند بلکه این شور و شوق در جامعه تداوم یابد.

در دیدار با شاخه جوانان حزب اعتدال و توسعه؛
ناطق نوری: اعضای حزب مؤتلفه حتی قادر به جذب فرزندانشان هم نیستند

حجت الاسلام ناطق نوری تاکید کرد: یکی از گزینه‌های مناسب برای خروج از وضعیت افول احزاب، تشکیل اتاق فکر برای بررسی مشکلات موجود و جذب نیروهای جدید و خوش فکر است.

به گزارش اسپادانا خبر، حجت الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری در دیدار با شاخه جوانان حزب اعتدال و توسعه گفت: برای دولت، چهارسال پیش رو فرصتی است برای عملی نمودن وعده ها و استفاده از اندوخته تجربه هایی که طی سالیان گذشته به دست آمده است.

وی افزود: احزاب می بایست از اکنون برای چهارسال آینده برنامه ریزی کرده و دولت نیز می بایست به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت داشته باشد که نه تنها مردم از رغبت خود سرخورده نشوند بلکه این شور و شوق در جامعه تداوم یابد. حدود۱۸ سال است که حزب اعتدال و توسعه ایجاد شده، باید بررسی کنید تا چه حد ظهور و بروز داشته؟ چه اندازه جاذب بوده و یا انعکاس بیرونی داشته است؟

ناطق نوری تصریح کرد: حزب مؤتلفه بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و حتی بنده به همراه اخوی شهیدم در این حزب فعالیت داشتیم. انصافاً تشکیلات منسجم و مؤثری بود و در متن انقلاب نقش بسیاری داشت، اما امروزه شاهدیم ظهور و بروزی نداشته و حتی قادر به جذب فرزندان خودشان در این تشکیلات نیستند. بنابراین احزاب باید آسیب شناسی داشته باشند و علل افولشان را بررسی کنند.

وی خاطر نشان کرد: در برهه ای، دفاتر تحکیم وحدت ایجاد شد و حدود ۱۵سال بر دانشگاهها اثرگذار بودند، اما اکنون به افول رسیده اند. یکی از گزینه های مناسب برای خروج از وضعیت افول احزاب، تشکیل اتاق فکر برای بررسی مشکلات موجود و جذب نیروهای جدید و خوش فکر است. احزاب همواره باید تفکری وسیع داشته و در اداره امور کشور فراجناحی عمل شود. امروزه در احزاب دنیا، بحث برنامه ریزی، اجرا وتأمین مخارج اقتصادی جهت اداره و ساماندهی امور، مشخص و حتی شفاف سازی می شود تا بتوان حزب را رشد داد.

منبع/ ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان