حرکت شبانه اتوبوس های اردوهای دانش آموزی ممنوع شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 13:46

حرکت شبانه اتوبوس های اردوهای دانش آموزی ممنوع شد

شماره: 4127
Aa Aa

حسن روحانی گفته این نخستین بار نیست که استعدادهای آینده کشور قربانی حوادث جاده ها می شوند؛ نمی توان به ابراز تأسف بسنده کرد.

پس از واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر هرمزگانی؛
حرکت شبانه اتوبوس های اردوهای دانش آموزی ممنوع شد

جلسه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد. به گزارش اسپادانا خبر؛ رییس جمهور در ابتدای جلسه با ابراز تأسف از، اظهارداشت:

خبر ناگوار سانحه رانندگی که به جان باختن و مصدومیت تعدادی از دختران دانش آموز انجامید، همه ملت ایران را اندوهگین کرد.

دکتر روحانی افزود: این نخستین بار نیست که استعدادهای آینده کشور قربانی حوادث جاده ها می شوند و نمی توان از کنار آن به سادگی گذشت و به ابراز تأسف بسنده کرد.

رییس جمهور تصریح کرد: لازم است دستورالعمل اردوهای دانش آموزی با عبرت آموزی از این حوادث، ظرف یک ماه توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی بازبینی جدی شود و به تصویب برسد و تا آن زمان حرکت شبانه اتوبوس های این گونه اردوها ممنوع شود.

روحانی با تأکید بر اینکه باید مقررات مربوط در مورد ایمنی و استاندارد وسایل نقلیه و رانندگان برای حمل و نقل دانش آموزان به دقت اعمال شود، اظهارداشت: اینگونه اردوها باید در سطح گسترده تر و محلی برنامه ریزی شود و از مسافت های طولانی اجتناب گردد. همچنین لازم است اطلاعات مربوطه بطور کامل در اختیار اولیاء دانش آموزان قرار گیرد و با رضایت و همکاری آنان اجرا شود. منبع/ انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان