تیم ملی دارت دوبل دختران ایران قهرمان جهان شد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 14 بهمن 1401 - 19:15

تیم ملی دارت دوبل دختران ایران قهرمان جهان شد

شماره: 4262
Aa Aa

تیم ایران متشکل از "دنیز هشتبران" و "مهشاد عوض زاده" در مسابقه فینال، هلند را مغلوب کرد و اولین مدال طلای تاریخ ورزش دارت ایران را به دست آورد.

در شهر کوبه ژاپن؛
تیم ملی دارت دوبل دختران ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی دارت دوبل دختران کشورمان با برتری مقابل تیم قدرتمند هلند به عنوان تاریخی قهرمانی جهان دست یافت و مدال ارزشمند طلا را برای اولین بار برای دارت ایران به ارمغان آورد.
به گزارش اسپادانا خبر به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی، در فینال دوبل دختران که در شهر کوبه ژاپن برگزار شد تیم کشورمان متشکل از "دنیز هشتبران" و "مهشاد عوض زاده" در مسابقه فینال با ارائه یک نمایش دلپذیر و با حساب ۶ بر ۵ تیم قدرتمند هلند را مغلوب کرد و ضمن ایستادن بر سکوی نخست جهان، اولین مدال طلای تاریخ ورزش دارت ایران را به دست آورد.
تیم هلند در مرحله مقدماتی هم مغلوب هنرنمایی دختران کشورمان شده بود.
تیم دوبل دختران کشورمان با عبور از سد تیم‌های هلند، سوئد، کانادا، آفریقای جنوبی، دانمارک و ایرلند با قدرتی مثال زدنی به دیدار نهایی رسیده بود.
با کسب این مدال طلا، نایب قهرمانی جوانان دارت ایران بدون احتساب مسابقه فینال "دنیز هشتبران" در رده بندی تیمی مسجل شد و تیم کشورمان با مجموع ۱۹۱ امتیاز عنوان دوم جهان را برای نخستین بار کسب کرد، هلند با ۲۵۶ امتیاز اول شد و ایرلند با ۱۸۴ امتیاز بعد از ایران در جایگاه سوم تیمی قرار گرفت.
گفتنی است "دنیز هشتبران" در رقابت‌های انفرادی دختران با پشت سر گذاشتن تمامی رقبای خود به فینال رسیده است و با ثبت این رکورد تاریخی در آستانه کسب مدال طلا قرار دارد.
در روز نخست این مسابقات نیز "امیر علی میرزایی" در انفرادی پسران یک مدال ارزشمند برنز را برای کشورمان به ارمغان آورد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان