اختلاف مجلس و شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:26

اختلاف مجلس و شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد

شماره: 4303
Aa Aa

شورای نگهبان به مسائل شرعی در این خصوص استناد می کند که البته مربوط به قوانین گذشته است و این شورا باید درباره قوانین جدید رأسا اعلام نظر کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد؛
اختلاف مجلس و شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اختلاف نظری بین مجلس و شورای نگهبان درباره عضویت یک هموطن زرتشتی در شورای شهر یزد به وجود آمده که اگر حل نشود موضوع از طریق ارسال نامه به شورای حل اختلاف پیگیری می شود.
به گزارش اسپادانا خبر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اظهارات الویری عضو این شورا درباره عضویت یک زرتشتی در شورای شهر یزد، گفت: از ابتدا گفتم که این روش مورد قبول ما نیست. در گفت‌وگوی خود با آیت الله جنتی، دبیر محترم شورای نگهبان نیز صحبت کردم و تاکید داشتم که تشکیل شوراها باید بر اساس مر قانون باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر نیز ورود دیوان عدالت اداری به موضوع، ورود به موقعی نبوده و این نکته را نیز به قوه قضاییه عنوان کردم.
وی افزود: اگر این موضوع حل نشود ناچار به ارجاع آن به شورای حل اختلاف قوا برای حل موضوع هستیم.
رییس مجلس افزود: به لحاظ قانونی مشکلی در این خصوص وجود نداشته است، اما شورای نگهبان به مسائل شرعی در این خصوص استناد می کند که البته مربوط به قوانین گذشته است و شورای نگهبان باید درباره قوانین جدید رأسا اعلام نظر کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اختلاف نظری بین مجلس و شورای نگهبان در این باره به وجود آمده که اگر حل نشود بر اساس مکانیزمی که وجود دارد موضوع از طریق ارسال نامه به شورای حل اختلاف قوا پیگیری می شود.

منبع/ انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان