کارگران از ترس عدم تمدید قراداد مطالبات خود را نادیده می گیرند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 4:54

کارگران از ترس عدم تمدید قراداد مطالبات خود را نادیده می گیرند

شماره: 4387
Aa Aa

کارگران در جستجوی معاش‌ خانواده راهی کارگاه‌ها می‌شوند و برای حفظ این موقعیت از سایر مطالبات قانونی خود چشم پوشی می کنند.

عضو هیات مدیره انجمن‌های صنفی کارگری؛
کارگران از ترس عدم تمدید قراداد مطالبات خود را نادیده می گیرند

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری می‌گوید قراردادهای موقت و زیر سوال رفتن امنیت شغلی در محیط کارگاهی موجب شده تا کارگران نتوانند با خاطر آسوده نسبت به رعایت نشدن تمهیدات ایمنی و خطرهای جانی مترتب بر آن از کارفرما گلایه کنند.

به گزارش اسپادانا خبر و به گفته ناصر چمنی تازمانی که کارگران نگران تمدید نشدن قراردادهای خودند؛ نمی‌توان از آنها انتظار داشت که رعایت کامل مقررات ایمنی و بهداشت کار را از کارفرمایان خود مطالبه کنند.

به اعتقاد مسئول نهاد صنفی کارگران پیمانکاری پتروشیمی تبریز کارگران در جستجوی معاش‌ خانواده راهی کارگاه‌ها می‌شوند برای همین طبیعی است که برای حفظ این موقعیت ملاحظه کرده و از سایر مطالبات قانونی خود نظیر رعایت اصول ایمنی در محیط کار چشم پوشی کنند.

چمنی در ادامه اضافه کرده عموم کارفرمایان در محیط های کارگاهی کوچک حتی توصیه‌های مسئول ایمنی را جدی نمی‌گیرند و تصور می‌کنند هزینه کردن برای ایمنی کارگاه و تجهیز آن بی‌مورد و هزینه اضافی است و وقتی به این شرایط موقعیت نابرابر کارگران قراردادی و پیمانکاری را نیز اضافه کنیم، طبیعی است که راه هرگونه انتقاد از کارفرما بسته می‌شود.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان