يكشنبه، 3 شهريور 1398 - 4:47

استفاده از کودکان سرباز در سوریه

شماره: 4907
Aa Aa

طرف‌های درگیر در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۰۰ کودک را به جنگ فرستاده‌اند| حدود ۷۵۰ هزار کودک با معلولیت‌های جسمی و روحی ناشی از جنگ سوریه دست و پنجه نرم می‌کنند.

يونيسف اعلام کرد؛
استفاده از کودکان سرباز در سوریه

یونیسف، صندوق کمک به کودکان سازمان ملل روز دوشنبه (۱۲ مارس / ۲۱ اسفند) تازه‌ترین گزارش خود درباره جنگ و خونریزی در سوریه را منتشر کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، طبق این گزارش بیش از یک و نیم میلیون انسان در سوریه بر اثر جنگ، صدمه‌های جسمی و روحی دیده‌اند. بیش از نیمی از شهروندان سوریه نیز آواره شده و یا به خارج از کشور گریخته‌اند یا در داخل خاک این کشور آواره هستند.
در گزارش یونیسف همچنین آمده که در پی جنگ و درگیری‌ها در این کشور در حال حاضر ۸۶ هزار نفر از شهروندان سوریه، عضوی از بدن خود را از دست داده‌اند.

این سازمان هشدار داده است، عدم دسترسی به کمک‌های پزشکی و روانشناختی اغلب سبب می‌شود که زخم‌های قربانیان جنگ در سوریه به کندی بهبود یابد و در برخی موارد حتی وضعیت آنان وخیم‌تر شود. بسیاری از کودکان اعضای خانواده و بستگان خود را در جنگ از دست داده و فردی را ندارند که از آنها سرپرستی کند.
طبق آمار رسمی تنها در سال گذشته میلادی ۹۱۰ کودک کشته و ۳۶۱ تن از آنان نیز زخمی شده‌اند. کارشناسان شمار واقعی کودکان قربانی را به مراتب بیتشر ارزیابی می‌کنند.
گرت کاپیلاره، مدیر منطقه‌ای یونیسف در راستای انتشار گزارش یونیسف تصریح کرده که حفاظت از کودکان در جنگ و درگیری‌ها از اصول اساسی حقوق اقوام است. به گفته‌ی او "از این خط قرمز نباید هرگز عبور کرد، اما امروز وضعیتی حاکم شده که این اصول ظاهرا دیگر اعتباری ندارند".
کریستیان اشنایدر، مدیر اجرایی یونیسف در آلمان هم گفته است: ۴۰ درصد از ۲۰۰ هزار کودکی که به همراه والدین خود در غوطه‌ی شرقی در محاصره هستند، از گرسنگی رنج می‌برند. هیچ کودکی در سوریه از پیامدهای جنگ در امان نیست و آن دسته از کودکانی هم که زنده ‌مانده‌اند، مرگ پدر و مادر و بستگان خود، بمباران‌های متعدد و فرار و آوارگی را به چشم می‌بینند. مدیر اجرایی یونیسف تمامی طرف‌های درگیری را به "رعایت آتش‌بسی فراخوانده که واقعا شایستگی نام آتش‌بس را داشته باشد".

در گزارش یونیسف به استفاده از کودکان سرباز در سوریه نیز اشاره شده است. طرف‌های درگیری در سوریه در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۹۰۰ کودک را به جنگ فرستاده‌اند که یک چهارم آنها زیر ۱۵ سال سن داشتند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان