پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 6:42

شروع دوباره تجمعات کارگران کارخانه هپکو اراک| کارگران معترض راه آهن شمال - جنوب را بستند

شماره: 5333

آن طور که کارگران گفته‌اند به دلیل محقق نشدن وعده‌های کارفرما و نامشخص بودن وضعیت کارخانه تجمع ِ دوباره صورت گرفته است. در این کارخانه نزدیک به یکهزار نفر مشغول به کار هستند.

به دنبال پرداخت نشدن معوقات مزدی کارگران؛

به گزارش اسپاداناخبر، به دنبال پرداخت نشدن معوقات مزدی کارگران کارخانه هپکو، اعتراضات صنفی در این واحد صنعتی باردیگر آغاز شد و آن طور که کارگرانش گفته‌اند به دلیل محقق نشدن وعده‌های کارفرما در خصوص مطالبات مزدی و همچنین نامشخص بودن وضعیت کارخانه تجمع کردند.

همچنین کارگران معترض خواستار دیدار با عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی که صبح امروز -دوشنبه 24 اردیبهشت ماه جاری -به منظور شرکت در مراسم امضای چندین قرارداد و بازدید از چند طرح در استان مرکزی حضور دارد شدند.

در کارخانه هپکو که در زمینه ساخت خودروهای راه‌سازی فعالیت دارد، نزدیک به یکهزار نفر مشغول کارند و براساس این اظهارات اکنون دور جدید اعتراضات صنفی این واحد صنعتی شروع شده است.

پیش از این مقدسی و کریمی نمایندگان اراک،خنداب و کمیجان خبر از پیگیری مطالبات کارگران را داده بودند که تاکنون خبر جدیدی بدست نرسیده است.
کارگران در اعتراض به عملکرد ضعیف سهامدار اصلی، رکود شرکت و پرداخت معوقات از روز گذشته مقابل در اصلی شرکت اجتماع و امروز نیز راه آهن سراسری شمال - جنوب را مسدود کردند.
شرکت هپکو اراک در راستای اصل 44 قانون اساسی در اردیبهشت سال 1386 به بخش خصوصی واگذار شد که در سال های اخیر با معضلات کارگری همراه بوده است.
دامنه اعتراضات کارگران هپکو در شهریور سال 96 به اوج خود رسید که با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مدیریت شد.

منابع/ ایلنا و ایرنا