تعلیق فعالیت های یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی در ایران | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 0:25

تعلیق فعالیت های یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی در ایران

شماره: 5366
Aa Aa

«دی‌زی بانک» آلمان از تعلیق تبادلات مالی خود با ایران از اول جولای خبر داد. شرکت «پی‌جی‌نیگ» لهستان هم پروژه گازی خود را به حالت تعلیق درآورد.

به دلیل ریسک تحریم های آتی آمریکا؛
تعلیق فعالیت های یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی در ایران

یک بانک آلمانی و شرکت لهستانی فعال در زمینه نفت، گاز و معدن با اشاره به تحریم‌های آتی آمریکا علیه ایران، از تعلیق فعالیت خود در ایران خبر دادند.

به گزارش اسپاداناخبر، خبرگزاری رویترز در دو خبر جداگانه از تصمیم یک بانک آلمانی و یک شرکت لهستانی برای تعلیق فعالیت‌هایشان در ارتباط با ایران خبر داد. طبق یکی از این گزارش‌ها، «دی‌زی بانک» آلمان که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت است، از تعلیق تبادلات مالی خود با ایران از اول جولای خبر داد. سخنگوی این بانک آلمانی روز جمعه گفت: «ما تبادلات پرداخت خارجی‌مان مرتبط با ایران را از اول جولای به صورت کامل تعلیق خواهیم کرد». بنا بر گزارش دوم رویترز، شرکت «پی‌جی‌نیگ» لهستان هم اعلام کرده یک پروژه گازی خود با ایران را به دلیل ریسک تحریم‌های آمریکا، به حالت تعلیق درآورده است. «ماجیج وژنیاک» قائم مقام این شرکت لهستانی گفت: «ما کار زیادی نمی‌توانیم در ارتباط با قراردامان در ایران بکنیم. در هر لحظه امکان اعمال تحریم‌های (آمریکا) وجود دارد و هیچ کس نمی‌خواهد ریسک کند». وی افزود: «ما وقتی در حال حفاری و جستجو برای پیدا کردن هیدروکربن‌ها هستیم می‌توانیم ریسک کنیم اما ما درباره سیاست بازی، ریسک نخواهیم پذیرفت».

منبع/ العالم

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان