چهارشنبه، 6 مرداد 1400 - 17:55

آمار بیماران کووید۱۹ در ایران به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسید

شماره: 10721
Aa Aa

از دیروز تا امروز دو هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

با اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران؛
آمار بیماران کووید۱۹ در ایران به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسید

لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت:

از دیروز تا امروز ۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۲۹۸ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسید.

لاری گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.

وی افزود:

تا کنون ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۳۶۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی گفت: همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۳ استان در وضعیت هشدار هستند ادامه داد: 

استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند. اگر مردم مسایل بهداشتی را در استان های در وضعیت هشدار رعایت نکنند و مسوولان نظارت جدی بر پروتکل ها نداشته باشند، این خطر وجود دارد که در هفته های آتی با افزایش موارد ابتلا و فوتی ناشی از بیماری در این استانها روبرو باشیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان