آمار بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 14 بهمن 1401 - 20:51

آمار بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید

شماره: 11267
Aa Aa

از دیروز تا امروز  سه هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۱۸۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران؛
آمار بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت:

از دیروز تا امروز ۲ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۶۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۹۴ نفر از آنها بستری شدند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی ادامه داد:

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ نفر رسید.

لاری گفت:

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۸۴۰ نفر رسید.

به گفته وی، تا کنون ۳۶۵ هزار و ۸۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۳۹۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون سه میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:

استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمزو استانهای کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان