آمار بیماران کووید ۱۹ در ایران به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 2:28

آمار بیماران کووید ۱۹ در ایران به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید

شماره: 10095
Aa Aa

وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز و استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

با اعلام ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ایران؛
آمار بیماران کووید ۱۹ در ایران به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید

کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ایران درباره آخرین وضعیت مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این کشور و موارد فوتی ناشی از این ویروس بیان کرد:

از دیروز تا امروز ١٠ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ٢٨٢ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴٣۵ مورد بستری و ١٨۴٧ بیمار به صورت سرپایی خدمات رسانی شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار کرد:

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵٧ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ٧٣۴ نفر رسید.

جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ١١۶ هزار و ٨٢٧ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ٢۵٣٣ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون ٩١۵ هزار و ٩٩٨ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است. در حال حاضر استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان