سه شنبه، 28 دى 1400 - 14:59

آمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران باز هم رکورد شکست

شماره: 10672
Aa Aa

در ۲۴ ساعت گذشته دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۲۲۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد؛
آمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران باز هم رکورد شکست

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد:

در ۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۷۷ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، وی ادامه داد:

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۲۴۲ هزار و ۳۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۵۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون دو میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان