پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 12:45

آمریکا بزرگ‌ترین دشمن بشریت است

شماره: 18484
Aa Aa

متأسفانه قانون تصویب شده مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از اتباع ایرانی که توسط دولت های خارجی دستگیر و زندانی می شوند ساکت است.

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران؛
آمریکا بزرگ‌ترین دشمن بشریت است

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران در حاشیه همایش افشای حقوق بشر آمریکایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

آمریکا از ناقضان اصلی حقوق بشر در عرصه داخلی و بین المللی است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او ادامه داد:

حقوق بشر برای آمریکا صرفا ابزاری برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل جهت حصول به اهداف سیاست خارجی خود است. اقدامات آمریکا با هیچ وسیله‎‌ای قابل توجیه نیست. آمریکا بزرگ‌ترین دشمن بشریت است. وقت آن فرا رسیده است که جامعه بین المللی آمریکا را بابت جنایت‌هایش پاسخگو کنند؛ سازمان‌های بین المللی متأسفانه سیاست زده شدند و به همین دلیل باید از افکار عمومی شروع کرد و این فشار در ادامه از طریق سازمان‌های بین المللی تداوم یابد.

غریب آبادی در مورد اقدام‌های انجام شده برای آزادی شماری از افراد بازداشت شده در آمریکا گفت:

در بحث حمایت از اتباع و نیز دیپلمات‌های ایرانی آسیب دیده بر اثر اقدامات کشورهای خارجی به ویژه آمریکا قانونی در سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. آیین نامه اجرایی این قانون که با ادعاهای واهی توسط دولت های خارجی دستگیر و زندانی می شوند متأسفانه ساکت است. وظیفه حاکمیت است که در کنار حمایت از کارکنان دستگاه های اجرایی و یا افرادی که ماموریتی از این دستگاه ها دریافت می کنند از اتباع عادی که بی اساس و بدون هیچ جرمی در خارج از کشور به زندان می افتند و در کنار آن متحمل خسارات مالی هم می شوند حمایت کند. حداقل این حمایت، شامل اخذ وکیل و حمایت های دیپلماتیک است. به عنوان ستاد حقوق بشر از دستگاه های ذیربط اجرایی درخواست می کنیم تا آیین نامه اجرایی این قانون را اصلاح و تکمیل کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان