چهارشنبه، 8 تير 1401 - 14:25

ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس و آمریکا هم‌گروه شد

شماره: 17290
Aa Aa

تیم ملی ایران در جام‌جهانی فوتبال که از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ برگزار می شود در گروه B با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده ولز، اسکاتلند و اوکراین همگروه خواهد بود. 

در مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر؛
ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس و آمریکا هم‌گروه شد

مراسم قرعه‌کشی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های دوحه برگزار شد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این مراسم ابتدا کلیپ‌هایی درباره تحول فوتبال قطر و آماده‌سازی این کشور برای جام‌جهانی در ابتدای مراسم پخش و سپس از نماد جام‌جهانی که «لعیب» نام دارد رونمایی شد. آهنگ رسمی جام‌جهانی نیز اجرا گردید.

گروه‌بندی جام‌جهانی ۲۰۲۲ به این شرح است:

گروه A: قطر، اکوادور، سنگال، هلند
گروه B: انگلیس، ایران، آمریکا، برنده پلی‌آف اروپا (اسکاتلند/ اوکراین – ولز)
گروه C: آرژانتین، عربستان، مکزیک، لهستان
گروه D: فرانسه، برنده پلی‌آف ۱ (استرالیا/امارات – پرو)، دانمارک، تونس
گروه E: اسپانیا، برنده پلی‌آف ۲ (کاستاریکا – نیوزیلند)، آلمان، ژاپن
گروه F: بلژیک، کانادا، کرواسی، مراکش
گروه G: برزیل، صربستان، سوئیس، کامرون
گروه H: پرتغال، غنا، اروگوئه، کره‌جنوبی

تیم ملی فوتبال ایران باید در گروه B رقابت‌ها با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده ولز، اسکاتلند و اوکراین همگروه خواهد بود. 

اسکاتلند و اوکراین به مصاف هم خواهند رفت و برنده آنها با ولز دیدار می‌کند تا پس از پایان این رقابت‌ها تکلیف آخرین نماینده قاره سبز و تیم‌ چهارم گروه مشخص شود.

تیم ملی فوتبال ایران جایگاه دوم گروه را در قرعه کشی به دست‌آورد و بدین ترتیب در نخستین دیدار خود باید به مصاف انگلیس برود.

 مسابقات جام‌جهانی از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان ۱۴۰۱) با برگزاری دیدار افتتاحیه که یک پای آن قطر میزبان خواهد بود آغاز می‌شود و مرحله گروهی ۲ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۱ آذر ۱۴۰۱) به پایان می‌رسد.

مرحله یک‌هشتم نهایی از ۳ تا ۶ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۲ تا ۱۵ آذر ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی هم در روزهای ۹ و ۱۰ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۸ و ۱۹ آذر ۱۴۰۱) برگزار خواهند شد. دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی در روزهای ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۲ آذر ۱۴۰۱) و ۱۴ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۳ آذر ۱۴۰۱) برگزار می‌شوند.

دیدار رده‌بندی روز ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۶ آذر ۱۴۰۱) و تاریخ دیدار فینال که در ورزشگاه لوسیل برگزار می‌شود ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۷ آذر ۱۴۰۱) خواهد بود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان