جمعه، 9 خرداد 1399 - 15:52

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۳۵۴۰۸ نفر رسید

شماره: 9625
Aa Aa

وزارت بهداشت می گوید از ظهر دیروز تا امروز ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا در ایران شناسایی شده و آمار قربانیان کرونا به ۲۵۱۷ نفر رسیده است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین ادامه دارد؛
تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۳۵۴۰۸ نفر رسید

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور و فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد:

به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی بیان کرد:

بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری بهبود یافته و ترخیص شده اند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت:

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.

وی ادامه داد: ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهانپور اظهار کرد: اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و تقویت بیماریابی، افزایش آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای انجام آزمایش تشخیص کووید۱۹ و البته رعایت نکردن بخشی از جامعه به توصیه های وزارت بهداشت از دلایل افزایش تعداد موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور است.

وی گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با تصویب رئیس جمهوری تا بیستم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان