شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:40

خاک جنگل های ایران تا ۴۰ هزار تومان به فروش می رسد

شماره: 10966
Aa Aa

خاک اطراف درختان جنگل هیرکانی به شدت خریدار دارد و به همین منظور هر فردی به هر نحوی می‌خواهد این خاک را جمع‌آوری کرده و به فروش می رساند. 

یکی از قاچاقچیان خاکِ ایران اعلان کرد؛
خاک جنگل های ایران تا ۴۰ هزار تومان به فروش می رسد

یکی از قاچاقچیان خاکِ ایران می گوید مدل قاچاق از چوب به چوب و خاک تغییر پیدا کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، این قاچاقچی در گفتگو با ایسنا گفت:

خاک اطراف درختان موجود در جنگل هیرکانی به شدت خریدار دارد و به همین منظور هر فردی به هر نحوی می‌خواهد این خاک را جمع‌آوری کرده و به فروش برساند. 

این قاچاقچی گفت:

خاک پای درختان به دلیل نزدیکی به ریشه و مواد مغذی در آن برای رشد گیاه بهتر است به همین دلیل این بخش از خاک گران‌تر است البته مشتری نمی‌داند که چه خاکی به آنها می‌دهیم اما همینکه نام خاک جنگلی بر روی آن است، کافی است. برخی از فروشندگان به اندازه یک فرقون خاک جنگل، یک نیسان گل و شن رودخانه به آن اضافه می‌کنند تا برای‌شان در فروش به صرفه باشد.

وی گفته این مشتری است که قیمت خاک را تغییر می‌دهد به عنوان مثال مشتری به دنبال خاک بسیار تیره اراضی جنگلی است که این خاک برای هر ۱۰ کیلوگرم تا ۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد اما اگر مشتری خاک جنگل بدون هیچ شرایط خاصی را بخواهد می‌تواند تا هر ۱۰ کیلوگرم ۲۰ هزار تومان نیز خریداری کند.

این فروشنده غیرمجاز خاک‌های جنگلی با اشاره به این که بیشتر ایستگاه‌های نگهبانی بر روی چوب حساس هستند و خاک برای بسیاری از آنها اهمیتی ندارد گفت:

خرید و فروش خاک‌های جنگلی در چند ماه اخیر رونق مناسبی پید کرده است البته این موضوع در بهار و تابستان هر سال بهتر از نیمه دوم سال است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان