دولت سوئد دست از اعمال خلافکارانه علیه ایران بردارد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 9:08

دولت سوئد دست از اعمال خلافکارانه علیه ایران بردارد

شماره: 19010
Aa Aa

کانادا همکاری لازم را برای استرداد خاوری ندارد و پناهگاه ویژه مجرمین و متخلفان شده است| خواهان استرداد بدون قید و شرط اسدالله اسدی هستیم‌.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه ایران؛
دولت سوئد دست از اعمال خلافکارانه علیه ایران بردارد

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه ایران درنشست خبری خود با اشاره به فرارسیدن هفدهم مرداد ماه، روز بزرگداشت خبرنگار گفت:

ان شاالله رسالت جامعه خبری به درستی تبیین و محقق شود و جامعه خبری در انتقال و انعکاس ضابطه‌مند و شفاف بدون کم و کاست و با رعایت امانت موفق شوند.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

به عنوان قوه قضائیه اعلام می‌کنیم که از نقد به حق استقبال خواهیم کرد. از رسانه ها تشکر می‌کنیم که موضوعاتی چون حمید نوری و اسدالله اسدی را پیگیری می‌کنند. آقای اسدی از ماموران دیپلمات ایران و بر اساس مقررات واجد مصونیت سیاسی بوده است. وی در آلمان ۱۰۱ روز بازداشت غیرقانونی بوده است. پس از انتقال آقای اسدی به بلژیک وی به ۲۰ سال حبس محکوم شد. لایحه معاهده انتقال محکومان بین ایران و بلژیک را به فال نیک می‌گیریم. بحث تبادل آقای اسدی فعلا در دستور کار نیست. خواهان استرداد اسدالله اسدی بدون هیچ قید و شرطی هستیم‌.

او همچنین خبر دستگیری خاوری و استرداد وی را تکذیب کرد:

این خبر صحت ندارد. مکاتبات با دولت کانادا صورت گرفته اما همکاری لازم برای استرداد او را با ما ندارد و دولت کانادا پناهگاه ویژه مجرمین و متخلفان شده است.

او گفت:

فرد سوئدی که اخیرا دستگیر شده با عناصر جاسوس در ارتباط بوده است و ماموریت داشته از وضعیت یک جاسوس دیگر در ایران کسب اطلاع کند. نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران با جاسوسان و مرتبطین آن‌ها برخورد قاطع، بازدارنده و پشیمان کننده خواهد داشت. دولت سوئد دست از اعمال خلافکارانه و تعدی به حقوق و حاکمیت ملی کشور ما از طریق اعزام جواسیس بردارد.

ستایشی گفت:

وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت جهاد کشاورزی بیشترین اراضی و املاک فاقد سند رسمی را دارند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان