چهارشنبه، 8 تير 1401 - 14:17

روسیه از جام جهانی فوتبال کنار گذاشته شد

شماره: 17055
Aa Aa

منزوی کردن ورزش روسیه پس از آغاز تهاجم تمام عیار این کشور به اوکراین را از طریق زمین، هوا و دریا توسط پوتین، رئیس جمهور روسیه اتخاذ شده است.

فیفا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد؛
روسیه از جام جهانی فوتبال کنار گذاشته شد

فیفا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که روسیه از حضور در رقابت‌های پلی‌آف جام جهانی محروم شده است. ب

به گزارش اسپادانا خبر، به این‌ترتیب لهستان که اعلام کرده بود مقابل روسیه به میدان نمی‌رود به شکل مستقیم راهی دیدار نهایی پلی‌آف شد.

در بیانیه فیفا آمده است:

در 3 مارس 2022 اتحادیه فوتبال اوکراین به فیفا نامه نوشت و درخواست کرد که مسابقات مقدماتی به دلیل عدم امکان سازماندهی سفر و تمرین تیم در شرایط فعلی تغییر کند. پس از مشورت با یوفا و چهار انجمن عضو شرکت کننده در مسیر A پلی آف مقدماتی اروپا به اتفاق آرا در راستای روحیه همبستگی با پذیرش این درخواست موافقت شد. 

روسیه قرار بود در مرحله پلی‌آف جام جهانی مقابل لهستان به میدان برود. با این حال فدراسیون فوتبال لهستان و پس از آن سوئد و جمهوری چک اعلام کردند که حاضر نیستند با این تیم روبه‌رو شوند.

فیفا ابتدا اعلام کرده بود که بازی‌های روسیه در زمین بی طرف برگزار می‌شود و این تیم نمی‌تواند با نام کشور خود به میدان برود اما بعد از اعلام این تصمیم و حملات زیاد به شکل رسمی اعلام شد که همه تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه از حضور در همه رقابت‌ها محروم شده‌اند.

این تصمیمات پس از آغاز تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین را از طریق زمین، هوا و دریا توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اتخاذ شده است.

پیش‌تر نیز فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه می از سن پترزبورگ به پاریس منتقل و مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در سوچی لغو شده بود.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان