جمعه، 15 اسفند 1399 - 13:29

روند صعودی ابتلا به کرونا در ایران ادامه دارد

شماره: 10279
Aa Aa

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱۵ مورد ابتلای جدید به بیماری کرونا در ایران شناسایی شده و و مجموع جانباختگان این بیماری به ۹۳۹۲ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد؛
روند صعودی ابتلا به کرونا در ایران ادامه دارد

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت:

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۱۵ مورد ابتلای جدید به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند و ۱۲۰ نفر دیگر جان باختند.

به گزارش اسپادانا خبر، سیما سادات لاری گفت:

از دیروز تا امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۸۶ مورد بستری شدند.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۹۳۹۲ نفر رسید.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند گفت: در عین حال ۲۸۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۱۸ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری تاکید کرد: استان‌های خوزستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و ایرانشهر در سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی در پایان توصیه‌هایی به شهروندان داشت و گفت: لازم است همه مردم در همه شهرها پروتکل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند تا استانهای سفید به سمت وضعیت قرمز و هشدار نروند. با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک سلامت خود و هموطنانمان را تضمین و در جهت کاهش ابتلا و مرگ و میر حرکت کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان