طرح برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی عملیاتی می شود | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 7:44

طرح برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی عملیاتی می شود

شماره: 21956
Aa Aa

ترغیب به بی حجابی، تن نمایی، مدلینگ مبتذل، لایوهای مستهجن و پیکر تراشی اشاعه و ترویج فحشا بوده و از مصادیق مجرمانه عنوان شده است.

وحید مجید، رئیس پلیس فتا فراجا خبر داد؛
طرح برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی عملیاتی می شود

وحید مجید، رئیس پلیس فتا فراجا از اجرای طرح عملیاتی در خصوص برخورد با رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

در حوزه اقدامات پیش‌دستانه مقابله و برخورد با مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه در فضای مجازی با اشراف سایبری و اجرای طرح های عملیاتی مختلف هر گونه فعالیت مجرمانه پیرامون اشاعه و ترویج فحشا و موارد سوء اخلاقی رصد می شود و برخورد با مرتکبان و مجرمان در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

وی با اشاره به مصادیق مجرمانه در خصوص" اشاعه و ترویج فحشا در فضای مجازی نظیر ترغیب به بی حجابی، تن نمایی، مدلینگ مبتذل، لایوهای مستهجن غیراخلاقی، پیکر تراشی و غیره افزود:

تا کنون با انجام ۷۶۴۳ رصد عام صورت تعداد ۱۹۲۷ مورد شناسایی انجام شده  و بالغ بر  ۵۰۰ فقره اقدام قضائی و عملیاتی شامل  تذکر، احضار، حذف و مسدود سازی صورت گرفته است. بر اساس مطالبات مردمی و به خصوص کاربران فضای سایبر کارگروه های ویژه عملیاتی در پلیس فتا در حال رصد فضای مجازی بوده و در صورت مواجهه با هر گونه مصادیق رفتارهای هنجارشکنانه و غیراخلاقی شناسایی و برخورد با مرتکبان و مجرمان را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

وی بیان کرد:

بر اساس مستندات موجود تعدادی از پرونده های تشکیل شده در حوزه رفتارهای هنجارشکنانه در حوزه کانال ها و صفحات صیغه یابی، دوست یابی، مدلینگ، اخاذی و غیره از طریق طرح شکایت از سوی شکات و به صورت پرونده های کثیرالشاکی به این پلیس ارجاع شده و رسیدگی به این پرونده ها در اولویت های انتظامی قرار دارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان