فیلترینگ اینترنت اساتید برخی دانشگاه‌های خاص برداشته خواهد شد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 7 بهمن 1401 - 8:51

فیلترینگ اینترنت اساتید برخی دانشگاه‌های خاص برداشته خواهد شد

شماره: 18787
Aa Aa

جواد حسینی کیا می گوید این افراد مصداق کسانی هستند که مبتلا به دیابت هستند و خودشان در برابر استفاده از شیرینی پرهیز می‌کنند.

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد؛
فیلترینگ اینترنت اساتید برخی دانشگاه‌های خاص برداشته خواهد شد

«جواد حسینی کیا» عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد به صورت آزمایشی فیلترینگ اینترنت برای اساتید و اعضای هیئت علمی برخی دانشگاه‌های خاص برداشته خواهد شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او اظهار داشت:

فیلترینگ باید به سویی رود که افرادی که ظرفیت لغزش دارند با محدودیت مواجه شوند. این طرح در مقطعی کوتاه و به شکل آزمایشی اجرا می‌شود و در گام بعدی برای اساتید کل دانشگاه‌های کشور اجرا خواهد شد.

او گفت:

اینترنت بدون فیلتر در داخل دانشگاه‌ها در دسترس اساتید قرار می گیرد. نگاه اساسی نظام بر این است که فیلترینگ اینترنت برداشته شود. این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که شرایط آن وجود داشته باشد و شرایط امنی در فضای مجازی به وجود بیاید که گرگ‌ها جولان ندهند. ابتدا فیلترینگ اینترنت برای گروه‌های هدف برداشته خواهد. این موضوع گسترش پیدا خواهد کرد و در نهایت تنها یک سری سایت‌های خاص که منجر به گسترش فساد می‌شوند فیلتر خواهند ماند. امروز پلتفرم‌های فضای مجازی نظیر تلگرام در اختیار این گرگ‌ها قرار دارد. باید فضا و زیرساختی را ایجاد کنیم که خودمان سوار بر بستر فضای مجازی باشیم و نگذاریم که فسادی در این مجموعه رخ دهد و مطالب غیراخلاقی در آن نشر پیدا کند.

او با بیان اینکه باید فیلترینگ را در شرایطی قرار دهند که افرادی که ظرفیت لغزش دارند با محدودیت مواجه شوند گفت:

امروز درباره یک سری افراد با توجه به سن و جایگاه علمی که دارند این احساس وجود دارد که اگر اینترنت آزاد در اختیار آن‌ها قرار بگیرد این گروه به سمت استفاده نادرست از فضای مجازی نمی‌روند. این افراد مصداق کسانی هستند که مبتلا به دیابت هستند و خودشان در برابر استفاده از شیرینی پرهیز می‌کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان