شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:29

قرنطینه تهران ممکن است چند هفته ادامه پیدا کند

شماره: 10628
Aa Aa

جلیلی خشنود با بیان این که موج دوم کرونا موج خیلی سنگینی است کمبود تختهای ویژه، تختهای بستری و کمبود نیروی کادر را نگران کننده خوانده است.

با اعلام معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران؛
قرنطینه تهران ممکن است چند هفته ادامه پیدا کند

رضا جلیلی خشنود، معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره محدودیتهای اعمال شده در تهران گفت:

فعلا بناست که این محدودیتها یک هفته ادامه پیدا کند و اگر در جلسات بعدی نتایج به خوبی پیشرفت کند، شاید قرنطینه چند روز یا چند هفته بعد ادامه پیدا کند تا بتوانیم این موج دوم را کنترل کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر، وی در یک گفت‌گوی زنده رادیویی با بیان اینکه موج دومی که آمده خیلی سنگین است افزود:

در بیمارستان شهدای تجریش ۱۷۲ نفر از نیروهای خودمان درگیر شدند و خود بنده و معاونتها هم درگیر شدند. من خودم بستری هستم و ریه ام ۴۰ درصد درگیر شده است. معاونت درمان و بهداشت بیمارستان هم بستری هستند.

خشنود با بیان اینکه موج دوم کرونا موج سنگینی است گفت: امیداریم با کمک مردم و رعایت کردن از این موج هم عبور کنیم.

معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره پرشدن تختهای بیمارستانی نیز اظهار کرد: ما با دو مشکل کمبود تخت بستری و کمبود کادر درمان مواجه هستیم. کادر درمان ما اکثرا آلوده می شوند یا اینکه اقوام درجه یکشان مبتلا می‌شوند که مجبورند از آنها مراقبت کنند.

وی افزود: کمبود تختهای ویژه، تختهای بستری و کمبود نیروی کادر داریم که با قول و مساعدت وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه امیدواریم بتوانیم حداقل به صورت موقت هم که شده نیرو جذب کنیم و به خدمت ادامه دهیم.

معاون ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: تقریبا از نیمه دوم خرداد با افزایش در میزان ابتلا و چند روز بعد میزان بالایی از مرگ و میر روبه رو شدیم که نشان داد موج دوم موج سنگینی است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان