مشکل حجاب با بگیر و ببند حل نمی‌شود | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 31 تير 1403 - 10:48

مشکل حجاب با بگیر و ببند حل نمی‌شود

شماره: 25744
Aa Aa

او گفته مسائلی مانند حجاب با ادب و عدل حل می شود. اگر اختلاس و نجومی و ضعف مدیریت داخلی نباشد مردم هم به قانون احترام می گذارند.

آیت الله جوادی آملی عنوان کرد؛
مشکل حجاب با بگیر و ببند حل نمی‌شود

آیت الله جوادی آملی در دیدار حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت:

قطب فرهنگی یک ملت عقل آن ملت است،

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او گفت:

مردم باید بدانند دین چیست و چگونه جامعه به وسیله احکام دین اداره می شود. همچنین مردم باید به قانون نیز آشنا باشند یعنی این قانون اساسی یک کتاب روز باشد که بدانند در این مملکت قانون چیست و وقتی مردم قانون را شناختند و قانونی بار آمدند نه بیراهه می روند و نه راه کسی را می بندند.

وی افزود:

ما باید مواظب باشیم که عمر خود را روی مباحث غیر علمی صرف نکنیم؛ باید توجه داشت که زمان و مکان در استنباط موضوع هم بی اثر نیست و باید در مسائل قضایی این نکته را در نظر داشت مدیریت یک نعمت اساسی است که آدم چگونه بتواند کشور را اداره کند، شهید بهشتی را باید خوب شناخت، او سر تا پا مدیریت بود، ادبش، انسانیتش زبانزد بود.

وی با بیان اینکه با مدیریت خوب می توان از هدر رفت استعدادها جلوگیری کرد اذعان داشت: 

نمونه مدیریت خوب سید رضی و سید مرتضی هستند که حوزه علمیه ایجاد کرده و استعدادها را شناخته و آنها را تقویت می کردند، اگر مدیریت خوب انجام نشود خیلی از استعدادها در کشور هدر می رود. اگر کار در دست مدیر مدبّر باشد، اختلاس و نجومی در کشور نباشد، ضعف مدیریت داخلش نباشد، مردم هم به قانون احترام می گذارند چون این حرف همه ی متمدن‌ها است که هر کسی در هر کشوری زندگی می کند باید به قانون آن کشور احترام بگذارد.

وی بیان داشت:

مولا اباعبدالله الحسین فرمودند حتی اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید؛ ما مردم ایران، مردمی بزرگ و بزرگ زاده هستیم و هر جا صحبت از علم بوده آنجا حضور داشته ایم، ما در کشوری حساب شده هم زندگی می کنیم که سرمایه ای همچون خون پاک شهدا را داریم، مردم آزاده در دنیا به قانون کشورشان احترام گذاشته و عمل می کنند لذا باید توجه داشت مسائلی مانند حجاب و امثال آن با بگیر و ببند حل نمی شود، با ادب و عدل حل می شود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان