چهارشنبه، 26 خرداد 1400 - 19:14

میزان ابتلای کادر درمان ایران به کرونا از استاندارد جهانی بالاتر است

شماره: 11020
Aa Aa

علیرضا زالی، مهم‌ترین دلیل آمار بالای مبتلایان در کادر درمان را خستگی مزمن تیم پزشکی دانسته که باعث کاهش سطح دفاعی و ایمنی این افراد شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران؛
میزان ابتلای کادر درمان ایران به کرونا از استاندارد جهانی بالاتر است

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران اعلام کرد میزان ابتلای کادر درمان به کرونا در ایران از استاندارد جهانی نیز بالاتر است.

به گزارش اسپادانا خبر، او می گوید:

ایران درکنار روسیه و آمریکا جزو سه کشوری است که در آن‌ها میزان ابتلای کادر درمان به کرونا از نظر قدر مطلق ابتلا بالا است.

زالی دلیل ابتلای بالای کادر درمان در موج اول شیوع کرونا را مجهز نبودن بیمارستان‌ها به تجهیزات حفاظتی دانسته و عنوان کرد:

در آن شرایط چه بسا جامعه پزشکی نیز آموزش‌های لازم در زمینه مقابله با اپیدمی کرونا و نحوه ابتلا به این بیماری و حفاظت عمومی از آن را نمی‌دانست. بااین‌حال اکنون به‌رغم وجود وسایل حفاظت فردی، آموزش‌های لازم و بالا رفتن تجربه گروه‌های پزشکی، همچنان آمار مبتلایان به این ویروس بالا است.

علیرضا زالی، مهم‌ترین دلیل آمار بالای مبتلایان در کادر درمان را خستگی مزمن تیم پزشکی دانست که باعث کاهش سطح دفاعی و ایمنی این افراد شده است؛ طبیعی است که افراد در دوران اوج خستگی، بی‌انگیزه‌تر باشند و از نظر سیستم ایمنی بدن نیز در معرض خطر بیشتری قرار گیرند. وی سطح بالای خستگی و فرسایشی‌بودن بیماری کووید ۱۹ را علت کاهش انگیزه‌های افراد کادر درمان برای کاهش استفاده از وسایل حفاظتی دانست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان