دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:50

نظام به قدرت لایزال حق اتصال دارد

شماره: 19346
Aa Aa

امروز متمدن بودن کشور‌ها را با شاخص‌های اخلاقی بسیار زشت مثل همجنس بازی می شناسند و قدرت رسانه در اختیار جاهلیت مدرن است| نظام جمهوری اسلامی شکست ناپذیر است.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران؛
نظام به قدرت لایزال حق اتصال دارد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در مراسم افتتاحیه هفتمین نشست عمومی مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت:

عدالت گمشده امروز بشریت و اهل بیت (ع) رمز عدالتخواهی در جهان است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او گفت:

عدالت امری است که در نفوس و فطرت همه انسان‌ها نهفته است و اهل بیت (ع) عصمت و طهارت جلوه عدالت و رمز اخلاق و معنویت است. امروز توجه جوانان به ویژه در غرب به دین و معنویت بسیار زیاد شده است و در این میان توجه به دین و معنویت رشد داشته که این موضوع برای اندیشمندان ارزشمندی که اینجا اجتماع کرده‌اید مسئولیت آور است. امروز جهان به مکتب اهل بیت (ع) توجه ویژه‌ای دارد چون در این مکتب حق و عدالت‌خواهی، انسانیت و عقلانیت به‌طور کامل وجود دارد.

رئیس‌جمهور، اهل بیت (ع) را رمز وحدت امت اسلامی و همچنین رمز امید و امیدآفرینی در جامعه بشری عنوان کرد:

این مجمع می‌تواند جایگاهی برای ارتباط میان همه مجموعه‌های فعال در جهان اسلام و کشور‌های مختلف شود. امروز برای سرمایه‌گذاری مؤثر در حوزه‌های مختلف آمادگی داریم و ارتباطات علمی، فرهنگی و اجتماعی میان اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) می‌تواند آینده بسیاری خوبی را رقم بزند.

رئیسی با بیان این که امروز متمدن بودن کشور‌ها را با شاخص‌های اخلاقی بسیار زشت مثل همجنس بازی میشناسند گفت:

جاهلیت مدرن امروز همان جاهلیت گذشته است با این تفاوت که قدرت رسانه را در اختیار دارد. جاهلیت مدرن به سلاح، رسانه، علم و فناوری مجهز است. اگر در پایان‌نامه از یک دانشمند سخنی آورده شود همه کف می‌زنند اما اگر از امام صادق سخنی گفته شود می‌گویند واقعا صادق آل محمد این را گفته؟ اهل بیت رمز عدالت خواهی و رمز وحدت در امت اسلام هستند.

او گفت:

ستم‌های زیادی بر ملت ایران در این سال‌ها روا شد و ما علاوه بر اینکه عزیزان بسیاری را از دست دادیم با مشکلاتی هم روبرو شدیم اما این فشار‌ها نتوانست به جمهوری اسلامی ایران آسیب بزند زیرا این نظام به قدرت لایزال حضرت حق اتصال دارد و همه می‌دانند که دیگر نمی‌توانند به کشور قدرتمند ایران زور بگویند.

رئیسی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران شکست ناپذیر است گفت:

به همین دلیل سخنگوی کاخ سفید رسماً اعلام کرد که فشار حداکثری به ایران شکست خورد.  این پیام همه شهدا، امامان و پیشوایان دین به عالم است که با استقلال و آزادی می‌توان روی پای خود ایستاد و به قدرت و جایگاه والا رسید. امروز آنچه شما در حزب‌الله لبنان، جوانان یمنی، فلسطین و نیرو‌های مقاومت می‌بینید امتداد راهبرد جمهوری اسلامی در عالم و جلوه‌هایی است که انسان‌هایی می‌خواهند با همه وجود عشق به خدا را در زندگی و سیره و سلوک خود اثبات کنند.

او با اشاره به تهدیدات امروز جوامع بشری به‌خصوص تهدیدات فرهنگی گفت:

راه نجات انسان و راه نجات امت اسلام، معرفت و شناخت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و درک کلام نورانی این بزرگواران و گام نهادن در مسیری است که آنان ترسیم کرده‌اند. اگر مبلغان دینی راه نورانی و نجات‌بخش اهل بیت (ع) را به درستی معرفی کنند همه نفوس آزادی‌خواه آن را می‌پذیرند،. رسالت عظیم تبلیغ دین و معرفی اهل بیت (ع)، همواره با دشواری و مانع مواجه بوده،چرا که اساسا دشمنان نمی‌گذارند سخن حق به سهولت شنیده شود اما با اتکا به قدرت لایزال الهی رمز توفیق و تعالی در این مسیر است.

رئیس جمهور ایران عقلانیت را دیگر آموزه مهم اهل بیت (ع) خواند:

پیام عقلانی حسین بن علی (ع) برای اصلاح جامعه منحصر به سال ۶۱ هجری نبوده و تا زمین و زمان است، فریاد اصلاح‌گری در جامعه بشری طنین‌انداز است و هر کس در هر جای عالم عدالت‌خواهی و اصلاح‌گری پیشه کند، لبیک به سخن سالار شهیدان است.

وی گفت:

رئیس دولت سیزدهم همچنین مبارزه با ظلم، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و دفاع از حقوق انسان را از معارف اهل بیت (ع) دانست:

امروز بسیاری که دم از حقوق انسان می‌زنند متأسفانه با رفتاری دوگانه در برابر تضییع حقوق بسیاری از انسان‌ها سکوت کرده‌اند. این در حالی است که حضرت علی بن ابیطالب (ع) در فرمان به مالک اشتر رساترین کلمات را در توجه به حقوق انسان‌ها دارد که می‌توان با افتخار آن را برافراشت و به همه عالم نشان داد.

«امید و امیدآفرینی» از دیگر مؤلفه‌هایی بود که رئیس جمهور ایران از آن به عنوان آموزه اهل بیت (ع) یاد کرد:

امروز هرکس در هر کجای عالم دچار یأس و ناامیدی شده می‌تواند با تمسک به آموزه‌های اهل بیت (ع) امیدوار شود.

او مفهوم عمیق انتظار را زمینه‌ساز ایجاد امید دانست:

اهل بیت (ع) در آموزه‌های تربیتی برای جامعه بشر به امید توجه ویژه دارند و می‌خواهند انسان با امید زندگی کند و بداند که حتی پس از مرگ روزی سر از خاک برمی‌دارد و در رکاب منجی عالم بشریت حرکت می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان