سه شنبه، 28 دى 1400 - 6:57

وجود ۲ هزار بیمار مبتلا به ایدز در زندان‌های ایران

شماره: 10228
Aa Aa

جهانگیر گفته ٢١١ هزار در زندان های ایران زندانی هستند؛ جرم ٣٨ درصد از زندانیان، مواد مخدر، ٣٠ درصد، سرقت و ١٠ درصد، علیه اشخاص است.

رئیس سابق سازمان زندان‌های ایران خبر داد؛
وجود ۲ هزار بیمار مبتلا به ایدز در زندان‌های ایران

اصغر جهانگیر، رئیس سابق سازمان زندان‌های ایران در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت:

ایران چهل و هفتمین کشور جهان به لحاظ تعداد زندانی است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی افزود: ٢١١ هزار در زندان های ایران زندانی هستند و در ٢۶٨ مرکز نگهداری می شوند.

جهانگیر ادامه داد: با شیوع کرونا در زندان ها از ۷ اسفند، مرخصی زندانیان شروع شد تا پایان اردیبهشت ماه  ۱۲۸ هزار زندانی مرخصی گرفتند و  خواهشمندم که در بازگشت آنها هم مراقبت شود. کسانی که شرور نیستند و امکان تجدید مرخصی است این اتفاق بیفتد زیرا ممکن است موج دوم بیماری را داشته باشیم.

وی افزود: شبکه لن و ون در زندان ها توسعه یافت. سیستم هوشمند در زندان ها برای انبار دارو و اعزام و بستری ایجاد شد. راه اندازی سیستم آرشیو الکترونیک پرونده زندان ها و راه اندازی سیستم اشتغال و حرفه اموزی زندانیان را داشتیم. کارت‌های بانکی زندانیان را ساماندهی کردیم. ۸ هزار تلفن هوشمند در زندان نصب شده تا بتوانیم از کلاهبرداری زندان‌ها جلوگیری کنیم.

وی افزود: در حال حاضر  ۸۰۰ زندانی از پابندالکترونیک استفاده می کنند. در حال حاضر  ۴ هزار پابند داریم که این رقم باید به ۴۰ هزار تا برسد. همچنین ۲ هزار بیمار مبتلا به ایدز در زندان‌ها داریم و ۳۰۰ هزار کیت سریع اچ ای وی خرید کردیم. درمان هپاتیت سی را شروع کردیم که ۷ هزار زندانی شناسایی شدند. تربیت ۵۰ پزشک درمانگر اچ ای وی را داشتیم. بخش دیالیز را راه اندازی کردیم.

جهانگیر اظهار کرد: در سال گذشته با دستور رئیس قوه قضاییه بازرسی تیم های ویژه از زندان‌ها انجام شد و ١۵هزار و ۵۵۵ نفر  آزاد شدند و  هفت هزار نفر تعیین تکلیف و ٧١٢ نفر مشمول تخفیف شدند.

جهانگیر گفت: ٣٨ درصد از زندانیان در جرایم مواد مخدر، ٣٠ درصد جرم سرقت و ١٠ درصد جرایم علیه اشخاص در زندان ها به سر می برند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان