چهارشنبه، 8 تير 1401 - 15:10

کاهش پهنای باند اینترنت ایران را تکذیب می کنم

شماره: 17816
Aa Aa

او در پاسخ به پرسشی درباره کندی اینترنت گفته به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین می شود. سرعت میانگین ما حدود ۱۰و رتبه ایران ۱۴۴ است.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات ایران؛
کاهش پهنای باند اینترنت ایران را تکذیب می کنم

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات ایران در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره کندی اینترنت اظهار کرد:

تکذیب می‌کنم که پهپاد باند کشور را کاهش داده‌ایم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او ادامه داد:

به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین می شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک داده باشد. الان مراجعی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را می سنجند و دیروز اعلام شد رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ ام رسیده است. در حوزه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و دیروز تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این حوزه حدود ۱۰ است در حالیکه این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در حوزه موبایل روز به روز تقاضا بیشتر می شود افزود:

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است البته ما فرکانس‌های جدید را به اپراتورها واگذار کرده‌ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد. راهکار اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که دیروز با ۹ اپراتور تفاهم‌نامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که در این زمینه راه‌اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند تهیه شده است و دولت تقریبا از یک سوم درآمد خود در این زمینه صرف نظر کرده است تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد. تست سرعتی که دیروز در بوشهر انجام شد حدود۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه اکنون مردم تجربه می‌کنند. قبلا در قم، مشهد و رشت هم تست کرده ایم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان