کسانی که مسئولیتی ندارند جامعه را متشنج نکنند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 1 تير 1403 - 16:43

کسانی که مسئولیتی ندارند جامعه را متشنج نکنند

شماره: 21035
Aa Aa

آدم غیرمسئولی می‌گوید در فلان شرکت ۹۲ هزار میلیارد اختلاس شده. تخلف بوده ولی ۹۲ هزار میلیارد نیست‌. چرا جامعه را متشنج می کنید؟ چرا اظهار نظر می کنند؟

مصدق، معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛
کسانی که مسئولیتی ندارند جامعه را متشنج نکنند

مصدق، معاون اول قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در یک نشست خبری گفت:

امروز قوه قضاییه بیش از هر زمان دیگری با برنامه در حال حرکت است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی افزود:

آدم غیرمسئولی مصاحبه می کند و می‌گوید در فلان شرکت ۹۲ هزار میلیارد اختلاس شده است. جامعه حق دارد که بررسی کند این ۹۲ میلیارد کجاست؟ ما بررسی کردیم و دیدیم این چیزی که گفته شده نبوده است. اگر چه تخلفی بوده ولی ۹۲ هزار میلیارد نیست‌. قوه قضاییه وارد بررسی شد و تا این لحظه کارشناسی های انجام شده حاکی است که حداقل بیش از ۵۰ درصد مبلغی که عنوان شده نبوده است. چرا جامعه را متشنج می کنید؟ یکی از دستورات رهبری این بوده که امنیت روانی ایجاد شود.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر پرونده  ۹۲ هزار میلیارد اختلاس نیست چه عنوانی دارد؟ گفت:

من‌ نگفتم اختلاس نیست. من گفتم مبلغی که گفتند اشتباه است و اینکه اختلاس هست یا نیست مربوط به قاضی است لذا کسانی که مسئولیتی در این خصوص ندارند جامعه را متشنج نکنند. چرا اظهار نظر می کنند؟ قاضی باید اظهار نظر کند و بگذاریم جامعه آرامش داشته باشد.

وی افزود:

بیش از ۵۰ مورد از ساختارهای فسادزا شناسایی شده که ان شاءالله در عمل خواهیم دید نتیجه چه خواهد بود.

معاون اول قوه قضاییه درباره اصلاح قانون اخلالگران و مفسدان اقتصادی و اینکه  موضوع استجازه به کجا رسید گفت:

ما  از مجلس گله داریم. به اقتضای آن زمان رییس قوه قضاییه وقت تشخیص دادند با آیین دادرسی عادی نمی توان به جرایم مفسدان رسیدگی کرد و اجازه موقتی از مقام معظم  رهبری گرفتند تا در برخی موارد نسبت به جرایم مفسدان رسیدگی کنند. همواره مشی مقام معظم رهبری ان است که هیچ وقت تخلفی از قانون صورت نگیرد و گفتند در بازه زمانی اجازه این کار را می دهم ولی بروید و قانون را  اصلاح کنید. متأسفانه اصلاح قانون با گذشت چند سال که دو سال آن را قوه قضاییه کارش را کرد رخ نداده است و اکنون در نوبت صحن مجلس است و نمی دانیم چه زمانی نوبت به بررسی برسد. رییس قوه قضاییه قول داده بودند که در بازه زمانی کمتر به قانون تبدیل  شود ولی نتوانستیم و شرمنده ایم‌.  

وی درباره بودجه قوه قضاییه نیز گفت:

ما از دولت و مجلس می خواهیم به آنچه که قانون در خصوص قوه قضاییه گفته عمل کنند هرچند که مقدار کافی نیست و نمی شود قوه قضاییه  را با آن مدیریت کرد. قانون بودجه تنطیم شده و به صراحت عنوان شده که  بودجه قوه قضاییه ۲ و ۹ دهم بودجه کشور است ولی در هیچ دولتی تاکنون ۲ و ۹ دهم بودجه قوه قضاییه تامین نشده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان