200 شبکه تبلیغات انتخاباتی صدا و سیما افتتاح شد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 29 ارديبهشت 1403 - 23:31

200 شبکه تبلیغات انتخاباتی صدا و سیما افتتاح شد

شماره: 24606
Aa Aa

ابراهیم رئیسی می گوید رجوع به رأی مردم افتخاری برای جمهوری اسلامی است؛ باید از تمام ظرفیت ها استفاده شود تا مردم بهترین را انتخاب کنند.

هیچ بخشی در نظام وجود ندارد متصل به رای مردم نباشد؛
200 شبکه تبلیغات انتخاباتی صدا و سیما افتتاح شد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوراسلامی ایران 200 شبکه تبلیغات انتخاباتی صدا و سیما در سراسر کشور را به صورت رسمی و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او در این مراسم ایجاد این شبکه‌های تبلیغات انتخاباتی را رویدادی ابتکاری و خلاقیتی ستودنی در جهت رقابتی‌تر شدن انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و افزایش مشارکت مردمی در این انتخابات عنوان کرد و افزود:

 یکی از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی در طی چهل و پنج سال گذشته آن است که همواره به دنیا نشان داده برای نام مردم، ‌سخن مردم و رای و مشارکت مردم اهمیت بسیاری قائل است.

رئیسی با بیان اینکه تمامی نهادها و سازمان‌های دخیل در اداره کشور مبتنی بر رای و خواست مردم تشکیل می‌شوند و هیچ بخشی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد که متصل به رای مردم نباشد تصریح کرد:

در نظام‌های سرمایه‌داری سیاست‌مداران غالبا از نام مردم برای پیشبرد اهداف سیاسی خود استفاده ابزاری می‌کنند اما وقتی امام خمینی (ره) فرمود میزان رای ملت است و رهبری معظم انقلاب اسلامی نیز اساس همه امورات کشور را مبتنی بر آراء مردم می‌دانند حقیقتا به رای مردم باور دارند که برای همه ما درس‌آموز است.

او  برگزاری سالانه یک انتخابات و مراجعه به آرای عمومی برای انتخاب چارچوب‌های اداره کشور را از برکات انقلاب اسلامی و جایگاه والای رای و نظر مردم در این نظام عنوان کرد و افزود:

مشارکت مردم در انتخابات یک حق و یک تکلیف سیاسی و شهروندی برای مردم است و برای اینکه مردم بتوانند این حق و تکلیف خود را به خوبی ادا کنند باید از همه ظرفیت‌ها برای انتخاب درست و آگاهانه در جهت ایجاد مجلسی قوی استفاده شود.

رئیسی با بیان اینکه در نظام‌های سرمایه‌داری اساس انتخابات و تبلیغات انتخاباتی مبتنی بر قدرت و ثروت است و غالبا عکس‌ها و تصاویر با یکدیگر رقابت می‌کنند اظهار داشت:

ابتکار سازمان صدا و سیما با ایجاد 200 شبکه تلویزیونی تبلیغاتی زمینه را برای رقابت ایده‌ها و برنامه‌ها و همچنین گزینش بهتر و آگاهانه‌تر مردم فراهم کرده و این اقدام ابتکاری بستری برای تبلیغات آسان، ارزان، فراگیر و عادلانه است.

او با اشاره به اینکه این شبکه‌های تبلیغاتی برای نامزدهایی که مورد حمایت احزاب نیستند یا به صورت انفرادی در انتخابات شرکت کرده‌اند، زمینه و ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی آنان و برنامه‌های‌شان فراهم کرده است افزود:

آنچه در مقطع کنونی بسیار اهمیت دارد آن است که رسانه ملی در میانه جنگ شناختی و ادراکی دشمن که به دنبال ناامیدسازی و مایوس کردن مردم است در جهت حفظ و ارتقای انسجام اجتماعی، ایجاد رضایت در جامعه و جلب اعتماد عمومی نقش‌آفرین باشد و به شور انتخاباتی بیافزاید.

رئیسی با تاکید بر اینکه در جهان امروز مدعیان دموکراسی در جهان فراوانند اما میزان پایبندی و اعتنای آنها به رای مردم قابل ارزیابی و بررسی است تصریح کرد:

 بدون تردید ملت ایران که همواره نقشی محوری در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته و در همه عرصه‌ها خوش درخشیده‌اند از عرصه انتخابات پیش‌رو نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

او ضمن تشکر صمیمانه از برنامه‌ریزی و تلاش‌های فنی مسئولین سازمان صدا و سیما برای ایجاد زمینه در جهت شناخت بیشتر و بهتر مردم از نامزدهای انتخاباتی ابراز امیدواری کرد با مشارکت پرشور و آگاهانه مردم شاهد شکل‌گیری مجلسی قوی در کشور باشیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان