آمانو: ایران باید به‌طور کامل تعهدات هسته‌ای‌ برجام را اجرا کند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 5:06

آمانو: ایران باید به‌طور کامل تعهدات هسته‌ای‌ برجام را اجرا کند

شماره: 7815
Aa Aa

مدیر کل آژانس انرژی اتمی گفته: نسبت به افزایش تنش‌های هسته‌ای ایران نگران هستم؛ امیدوارم راه‌هایی برای کاهش تنش‌ از طریق گفت‌وگو به دست آید.

در نشست شورای حکام در وین؛
آمانو: ایران باید به‌طور کامل تعهدات هسته‌ای‌ برجام را اجرا کند

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ابراز نگرانی درباره مسائل ایجاد شده پیرامون توافق هسته‌ای خواستار یافتن راه حلی برای کاهش این تنش‌ها از طریق گفت‌وگو و مذاکره شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی آغازین خود در نشست شورای حکام در وین، پایتخت اتریش با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت:

گزارش من درخصوص راستی‌آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل فعالیت‌های مرتبط با آژانس را در ماه‌های اخیر در این کشور شامل می‌شود.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آمانو افزود: شورای عالی امنیت ملی ایران در هشت مه اعلام کرد که "دستور توقف برخی تعهدات ایران ذیل برجام را از امروز صادر کرده است".

وی همچنین خاطر نشان کرد: من نسبت به افزایش تنش‌ها پیرامون موضوع هسته‌ای ایران نگران هستم. من به‌طور جدی تاکید کرده‌ام که اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران یک دستاورد مهم برای راستی‌آزمایی هسته‌ای است. بنابراین، امیدوارم که راه‌هایی برای کاهش تنش‌های کنونی از طریق گفت‌وگو به دست آید.

ضروری است که ایران به‌طور کامل تعهدات مرتبط هسته‌ای‌اش ذیل برجام را اجرا کند.

مدیر کل آژانس تصریح کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده از سوی ایران طبق توافقات پادمانی ادامه دارد. ارزیابی‌ها درخصوص نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده از سوی ایران نیز ادامه خواهد یافت.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان