آمریکا ۹۲ دامنه اینترنتی ایران را مسدود کرد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 4:53

آمریکا ۹۲ دامنه اینترنتی ایران را مسدود کرد

شماره: 11427
Aa Aa

وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرده این دامنه ها تحت پوشش رسانه‌های خبری در داخل خاک آمریکا فعالیت کرده و تحت کنترل سپاه پاسداران قرار داشته اند.

با اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا؛
آمریکا ۹۲ دامنه اینترنتی ایران را مسدود کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد ۹۲ وبسایت ایرانی را مسدود کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد که چهار دامنه از ۹۲ دامنه اینترنتی مسدود شده تحت پوشش رسانه‌های خبری موثق در داخل خاک آمریکا فعالیت کرده و تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار داشته اند و با عملیات تبلیغاتی افکار عمومی آمریکا را در حوزه سیاستهای داخلی و خارجی تحت تأثیر قرار می‌دادند.

«دیوید اندرسون» دادستان کالیفرنیای شمالی مدعی شد:

«نمی توانیم به ایران اجازه دهیم که خود را در پشت نقاب سایت‌های خبری جعلی پنهان کند. اگر ایران می‌خواهد با استفاده از امکانات ایالات متحده شنیده شود باید ماهیت واقعی خود را آشکار کند».

وزارت دادگستری آمریکا افزود که ۸۸ دامنه اینترنتی مسدود شده نیز در پوشش سایت‌های خبری محلی و با «انتشار اطلاعات جعلی و طرفدار ایران» مخاطبانی را در اروپا، خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا هدف قرار می‌دادند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که شناسایی این دامنه‌های اینترنتی حاصل مشارکت گوگل، فیس بوک و توئیتر با پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) بوده است. مطابق این ادعا، فعالیت تمامی این ۹۲ وب‌سایت، ناقض تحریم‌های آمریکا علیه حکومت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان