جمعه، 2 آبان 1399 - 9:31

احتمال اعمال دوباره برخی محدودیت‌ها در ایران وجود دارد

شماره: 10086
Aa Aa

رئیس جمهور ایران از مردم خواسته رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی کرونا را در دستور کار قرار دهند تا دولت ناچار به بازگرداندن برخی محدودیت‌ها نشود.

در گفت‌وگوی حسن روحانی با وزیر بهداشت ایران؛
احتمال اعمال دوباره برخی محدودیت‌ها در ایران وجود دارد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در گفت‌وگو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

کمیته‌های سلامت و امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا برای کنترل و مهار ویروس کرونا تصمیمات لازم جهت طرح در ستاد را اتخاد کنند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از برنا، روحانی پس از دریافت گزارش وزیر بهداشت از وضعیت بیماری در کشور و اقدامات انجام شده برای کنترل و مهار رشد تعداد مبتلایان در برخی از استان‌ها و شهرها تاکید کرد:

ستادهای استانی مقابله با کرونا به همکاری استانداران و مسئولان شهری و همچنین مشارکت صداوسیما و رسانه‌ها برای اطلاع رسانی به‌موقع، همچنان مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا مهار کامل ویروس دعوت کنند.

رئیس جمهور در پاسخ به نگرانی وزیر بهداشت درخصوص افزایش رشد تعداد مبتلایان بعد از انجام سفرهای بین‌شهری در تعطیلات عید فطر و نگرانی از این بابت، باتوجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی، تاکید کرد:

وزارت بهداشت با همکاری وزارت کشور و صداوسیما برای اطلاع‌رسانی مردم و دادن هشدارهای لازم درخصوص پرهیز از سفرهای غیرضرور که منجر به انتقال ویروس می‌شود، اقدامات لازم را انجام دهند.

روحانی با بیان اینکه در شرایط فعلی همچنان ناگزیر به زندگی و همزیستی همراه با کرونا هستیم از همه مردم کشور خواست همچنان رعایت کامل و با دقت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا احیاناً با اوج‌‌گیری دوباره بیماری بخاطر عدم اصول بهداشتی ناچار به بازگرداندن برخی محدودیت‌ها نشویم که آثار و تبعات زیان‌باری برای زندگی اجتماعی و اقتصاد به همراه خواهد داشت.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز در گفت‌وگو با رئیس جمهور نسبت به افزایش انتقال ویروس به خاطر انجام سفرهای بین‌شهری از سوی مردم ابراز نگرانی کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر روند سفرهای غیرضروری مردم در ایام تعطیلات پایان هفته‌ها و همچنین تعطیلات تابستانی به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت نشود بار دیگر با اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور مواجه خواهیم بود و ناچار می‌شویم برخی محدودیت‌ها را دوباره اعمال کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان