شنبه، 27 شهريور 1400 - 8:43

اروپا تا زمانی که ایران به تعهدات خود عمل کند به برجام پایبند است

شماره: 7326
Aa Aa

افراد و نهادهای وابسته به سپاه به دلیل حمایت از برنامه موشکی بالستیک و اقدامات تروریستی هدف تحریم‌های اتحادیه اروپا هستند.

با اعلام سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه؛
اروپا تا زمانی که ایران به تعهدات خود عمل کند به برجام پایبند است

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تصمیم آمریکا برای تروریستی اعلام کردن نام سپاه پاسداران و اینکه چه توصیه‌هایی  به شرکت‌های فرانسوی مایل به تجارت با ایران دارید، گفت: روابط اقتصادی با ایران بر پایه توافق هسته‌ای است که محدوده‌های فعالیت قانونی یا غیر قانونی را مشخص می‌کند و مطابق با مقررات اروپا است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران که موجب تأسف ما شد، اروپا تا زمانی که ایران به تعهدات خود عمل کند، تصمیم به حفظ توافق دارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه تصریح کرد: در همین راستا بود که فرانسه، آلمان و انگلیس سازوکار مالی اینستکس را ایجاد کردند که زمینه معاملات مالی را برای شرکت‌ها و بازرگانانی که مایل به برقراری روابط تجاری با ایران هستند، تسهیل می‌کند و در عین حال باید در چارچوب قوانین اروپا باشد.

وی گفته که سپاه پاسداران ایران و افراد و نهادهای وابسته به آن، هم اکنون نیز به دلیل حمایت از برنامه موشکی بالستیک جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۰ تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند. علاوه‌براین، افراد و نهادهای وابسته به سپاه به دلیل اقدامات تروریستی هدف تحریم‌های اتحادیه اروپا هستند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان