پنجشنبه، 26 فروردين 1400 - 4:38

ایران یک کشور متجاوز است نه یک قربانی

شماره: 10790
Aa Aa

مایک پامپئو می گوید سیاست های دولت ترامپ ۹۰ درصد از درآمدهای نفتی ایران را که از آنها برای تروریسم استفاده می‌کند کاهش داده است.

در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا؛
ایران یک کشور متجاوز است نه یک قربانی

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفت:

«ما دنیا را با همان واقع‌گرایی بنیانگذاران آمریکا ارزیابی کردیم. ما جمهوری اسلامی ایران را همان چیزی دیدیم که هست: یعنی یک کشور متجاوز نه یک قربانی.»

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، پامپئو اضافه کرد:

«ما با تمام قوا کارزار فشار حداکثری را اجرا کردیم. از مه ۲۰۱۸، ۹۰ درصد از درآمدهای نفتی که رژیم از آنها برای تروریسم و فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی استفاده می‌کند را کاهش دادیم.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما از طریق دیپلماسی کشورها را به سمت خودمان آورده‌ایم؛ تحریم حزب‌الله را از طرف کشورهای اروپایی و کشورهای جنوب آمریکا ببینید.»

پامپئو تصریح کرد: «آمادگی نظامی خودمان را در برابر تهران تقویت کرده‌ایم. کارهای بیشتری هستند که باید انجام داد. شورای امنیت باید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را قبل از انقضای آن تمدید کند.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ایران، همین حالا اقدام به مین‌گذاری علیه کشتی‌ها در تنگه هرمز می‌کند، به سمت تأسیسات عربستان سعودی موشک شلیک می‌کند، برای حوثی‌های تسلیحات ارسال می‌کند و از رژیم غیرقانونی مادورو حمایت می‌کند.»

او گفت: «اگر شورای امنیت اقدام نکند، ایران دست بازتری برای تخریبگری در سراسر خاورمیانه و در واقع در سراسر دنیا خواهد داشت.»

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان